Chodov má za sebou druhou účast na Champions Cupu, stejně jako v loňské sezóně skončil v semifinále tentokrát na hokejkách fisnkých mistrů Classic SC, kterým však statečně vzdoroval.

Vstup do letošního ročníku Champions Cupu nebyl ideální z hlediska výkonu, ale vítězství 8:4 nad německým mistrem posunulo Chodov do semifinále.

Přestože od začátku nepůsobil Chodov úplně jistě, tak po první třetině vedl 3:0, když se trefili Ondřej Mikeš, Dan Kašovský a Martin Koutný. Začátek druhé části nebyl z hlediska českého mistra o moc lepší a tak přišel trest. Ve 26. minutě snížil Hoffman. Chodov však drama nepřipustil a do konce druhé třetiny posunuli skóre na 5:1 Ondrušek a Řezáč.

Naopak začátek poslední části hry patřil Chodovu. Ondrušek, Maxa a Kotlas posunuli skóre až na 8:1. Bruckner pak sice snížil, ale Chodov následně dostal výhodu nájezdu, který Strachota neproměnil a nevyužita zůstala i následná přesilovka. A tak si vzali slovo Němci. Anssi Soini z nájezdu a následně i ze hry snížil na 8:4 a Wissenfels měl i další nájezd. Ten už zůstal neproměněn a Chodov tak po výsledku 8:4 postupuje do semifinále.

Hlavní trenér David Podhráský nebyl po zápase moc spokojen. "Pozitivem je vlastně akorát vítězství. Hráli jsme s malým nasazením, složitě a bychěl nám tlak do branky. Nicméně naše příprava směřovala k zítřku a věřím, že na hřišti bude k vidění jiný Chodov," připomněl zítřejší semifinále s finským velkoklubem.

Semifinálové utkání proti finskémi suverénovi začalo nejhůř, jak mohlo. Již po 98 vteřinách vedl Classic 2:0. Chodov reagoval brankou Martina Pražana, ale do šaten se šlo za stavu 4:1 pro finského mistra.

Druhá třetina nabídla úplně jiný obrázek. Chodov hrál častěji na míčku a byl nebezpečný před brankou finského týmu. Za aktivitu byl český mistr odměněn ve 36. minutě, kdy Michal Strachota přišpendlil míček pod břevno. Za necelé 3 minuty pak bylo ještě veseleji, když Martin Koutný využil přesilovku a stanovil skóre po dvou třetinách na 4:3 pro Classic.

Začátek třetí části se nesl v duchu čekání na gól. Oba týmy měly šance, ale bohužel se urodilo na finské straně. Chodov pak musel otevřít hru a to zkušení hráči soupeře využili a stanovili konečné skóre na 7:3.

O hodnocení zápasu ji Champions Cupu jsme opět poprosili hlavního trenéra Chodova Davida Podhráského: "Nemůžeme být spokojeni, když jsme prohráli. První třetina nám utekla, protože jsme měli strach a nebyli důrazní. Naopak druhá třetina byla z naší strany skvělá a víceméně jsme na to navázali i v poslední části. Bohužel jsme své šance nevyužili a Classic nás potrestal. Bohužel nemáme s touto úrovní zápasů zkušensoti a ten proces adaptace nás stál jednu třetinu, což je strašně moc. Měli bychom jako Český florbal přemýšlet, jak naši soutěž zkvalitňovat a přiblížit ji těm TOP, z mého pohledu, ale děláme opak."

Champions Cup 2017 tak Chodov ukončil na děleném 3. místě. Turnaj jasně ovládl Falun, který potvrdil svou dominanci z posledních let.