Každým rokem jsou jednou z hlavních prázdninových akcí letní soustředění. I letos se naše týmy napříč kategoriemi vydávají do ověřených destinací v Jilemnici a Smržovce. V tomto článku budeme průběžně informovat o dění na soustředěních mládeže, kde již odstartovali nejmladší kategorie.

Tento článek průběžně aktualizujeme o dění ve Smržovce. základní informace k soustředění pak máte stále k dispozici ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI - blue (21.8. - 26.8.2017)

1.den

Poslední soustředění Chodovské mládeže začalo. Starší žáci - nejpočetnější skupina letošních soustředění zahájila poslední týden v Jizerských horách. Odpolední program otevřely zostra tréninky obranných činností, z nichž úspěch a oblíbenost sklízelo primárně blokování střel. Hned večer jsme pokračovali prvním herním tréninkem, který měl ukázat především úvodní "status quo" u jednotlivých hráčů. A zítra jdeme zostra do prvního celého dne.

2.den

Úterní dopoledne patřilo kruhovému tréninku zaměřenému na herní činnosti jednotlivce a následně opičí dráze, která získala pozitivní ohlas. Po poledním klidu vyplněném, mimo jiné, rozborem videí z předešlého dne. Poté následoval odpolední blok, který se věnoval prvkům útočné hry a střelbě, což ocenili hlavně útočníci, méně už brankáři. Druhá půlka makala pod vedením kondičních trenérů na objemu. Vydatná večeře byla nutnou součástí dne, protože nás čekal ještě večerní trénink. Ten jsme pojali různorodě. Jedna skupina strávila hodinku tréninku hrou ve velmi dobrém tempu, ta druhá večerním výběhem a důsledným protažením, abychom pořádně zregenerovali i na následující den.

3.den

Do středečního prosluněného dopoledne jsme vstoupili vloženým venkovním tréninkem. Jeho první část jsme sehráli napínavý fotbalový zápas na místním hřišti a tu druhou jsme si užili v lese během hry převozníci. Polední pauzu jsme tentokrát využili k několika partiím hry Bang! Na odpolední trénink jsme se přesunuli již do haly k nácviku dalších herních cvičení. Na vedlejším hřišti současně probíhalo posilování horních partií těla, ty spodní byly po včerejšku nepoužitelné. No a večer? To snad radši ani nebudeme psát :)

4.den

Den jako obvykle začal frontou na párky opatlané nutellou. Po snídani jsme se znovu rozeběhli do haly a tělocvičny. Tam na nás čekal kruhový trénink ve dvojicích. V tělocvičně jsme kompenzovali hrbatá záda a posilovali střed těla. Kdo neví, kde to je, tak někde těsně pod pupikem. To vše s použitím balančních pomůcek a posilovacích gum. Po obědě nás čekala druhá tréninková fáze, kdy florbalová část obsahovala nácvik herních situací a ta venkovní patřila frekvenčním přeběhům přes žebřík a švihadlo. Někteří viděli toto lanko zřejmě potřetí v životě. Nákup na www.livesport.cz :). Jedna skupina využila příležitost si zahrát přátelské utkání s děvčaty FA Mladá Boleslav, z něhož vyšli vítězně. Třetí tréninková fáze zakončila další den.

5.den

Všežravé kobylky vyplenily snídani. Nezbylo vůbec nic. Málem ani nestihly odchod na první tréninkovou fázi. Halová část patřila střeleckým cvičením, ale také nácviku buly nebo soubojům. V tělocvičně se konala Smržovská laťka, kterou vyhrál Javier Valenta výkonem 140 cm, styl flop. Kdo neví, skok po zádech. S plnými břichy se protočily různé skupiny na pohovorech. Odpolední fáze probíhala v herním duchu. V hale jsme zopakovali přečíslení a hru na menším prostoru. Na prosluněné umělce se hrálo rugby, fotbal, vybíjená a házená. Večerní kus kus s kuřecím plátkem zmizel v nenávratnu… Večerní hala nabídla ostrý zápas ve velmi dobrém tempu a uzavřela tak náš florbalový program ve velkém stylu. Zbýval už jen poslední kopec a druhá véča a …

6. den

Návrat domů. Autobus by měl ze Smržovky odjíždět v 9:00, očekávaný příjezd k hale Jedenáctka 10:30.

Fotky z velkého foťáku budou na Flickru po víkendu, až se Zuzka vyspí.


Generální
partner

Partneři
klubu