5. zápas semifinálové série proti Ivanti Tigers rozhodl o postupu chodovských lvic do ostravského Superfinále! Oplatily tak jihoměstským rivalkám loňské vyřazení a po roční pauze si opět zahrají o titul!

Celá série byla neskutečně vyrovnaná a ani 5. utkání nebylo výjimkou. Do zápasu lépe vstoupily domácí Tygřice, které v 7. minutě vedly 2:0, ale lvice ještě do pauzy vyrovanaly, když se trefily Martina Řepková a z trestného střílení Nela Jiráková. Druhá třetina se nesla v podobném duchu, kdy nejpre šly do vedení hráčky Tigers a poté reagovala vyrovnáním Tereza Urbánková.

Třetí třetina se dlouho nesla v duchu "neudělat chybu" a zdálo se, že utkání může klidně dojít až do prodloužení. S tím se však nehodlala smířit Eliška Vrátná a v čase 53:18 poslala lvice poprvé do vedení. Jedna z nejzkušenejších hráček na hřišti, která se k florbalu vrátila po mateřské pauze až v lednu, vstřelila rozhodující branku, neboť se Tigers do konce zápasu nepovedlo skvělou Kritýnu Provázkovou překonat.

Lvice tak čeká 21. dubna v Ostravě 3. účast v Superfinále, přičemž zatím mají bilanci 1:1.

Nyní se dá předpokládat zvýšený zájem o vstupenky, proto sledujte naše kanály, aby vám nic neuniklo.