Potřetí v historii nastoupily chodovské lvice ve finále Poháru České pojišťovny. V letech 2014 a 2016 to bylo proti tehdejšímu Herbadentu a bylo z toho jedno zlato. V letošním finále narazily na Vítkovice a po velkém dramatu bohužel lvice odešly poražené a na krku se jim po zápase houpaly stříbrné medaile.

Finálové utkání začlo velmi ostře. 527 diváků mohlo již v 11. vteřině sledovat ostý faul Šupákové a lvice v čase 1:28 využily přesilovku a zásluhou Gabriely Tožičkové šly do vedení. V čase 4:39 to bylo již 2:0, když se před brankou skvěle zorientovala Tereza Urbánková. Vítkovice se oklepaly a dvěma brankami Ferenčíkové vyrovnaly na 2:2 a zdálo se, že takto skončí i první třetina. Jenže v čase 19:59 vystřelila Majda Plášková a lvice šly do šaten s vedením.

Druhá třetina byla poklidnější a bohužel v ní skórovaly pouze ostravské hráčky. Ferenčíková dokončila hattrick a 34 vteřin před pauzou otočila skóre Šponiarová.

Do třetí třetiny vstoupily lépe chodovské hráčky a produktivní duo Řepková - Urbánková se postaralo o vyrovnání. Jenže stav 4:4 trval pouze 18 vteřin, když se před brankou Provázkové prosadila opět Šponiarová. A bylo ještě hůř. Chodovská lavička reagovala nasazením Elišky Vrátné, která se tak na hřišti objevila poprvé od porodu, ale hned v jejím prvním střídání zvýšila Husková na 4:6. Chodov zareagoval stažením hry na dvě formace a v čase 52:06 přišlo snížení z hole Tožičkové. Lvice se nadále tlačily před branku Vítkovic, vypracovaly si několik náznaků šancí, ale vyrovnat se jim už nepodařilo, naopak při power play utkání definitivně rozhodla kapitánka Vítkovic Denisa Ferenčíková.

První letošní domácí trofej tak získaly hráčky Vítkovic a na chodovské lvice zbyly stříbrné medaile.