V neděli 17. září se odehrálo 2. kolo Extraligy žen mezi FbŠ Bohemians a FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Toto utkání bylo výjimečné, jelikož se díky přízni počasí odehrálo na tenisovém dvorci pražské Štvanice pod širým nebem. Jednalo se o historicky druhý OPEN AIR, ve kterém chtěly chodovské lvice vrátit porážku Bohemians z minulého ročníku.

Do první třetiny vstoupily Chodovačky pravou nohou. V čase 0:15 vstřelila první gól Chodova letní posila Eva Krauskopfová. Poté přišlo několik zajímavých akcí, avšak nedařilo se dostat balonek za záda golmanky Kreisingerové. Snahu o navýšení skore proměnila Beránková, která uklízela míček do prázdné brány po nahrávce Pláškové a zvýšila na 0:2. Tento gól Bohemačky „nakopl“ a snažily se o snížení. Po nešťastném zásahu vysokou holí Johany Vrbové dostala možnost vylepšit stav zápasu pro svůj tým Adéla Bočanová z trestného střílení. Důvěru svého trenéra nezklamala a přesnou střelou nad nohu Provázkové upravila skóre na 1:2. V závěru třetiny měly ženy v modrobílém další možnost o navýšení stavu v podobě přesilovky. Vytvořily si několik šancí. Jednou z nich byla střela kapitánky Urbánkové do břevna, následně střela Tožičkové, kterou v poslední chvíli zmařila gólmanka hostí. Přesilová hra se chodovským lvicím nepodařila proměnit a tak po první třetině odcházely do šatny za stavu 1:2 ve svůj prospěch.

Na začátku druhé třetiny se hra přelévala ze strany na stranu. Situaci uklidnila v čase 26:48 svou druhou trefou Krauskopfová po nahrávce Urbánkové. Odpověď žen v zelenobílém netrvala ani půl minuty, kdy nekompromisně zakončila Slavíková. Stav zápasu byl nyní 3:2 a domácí Bohemians se snažily o vyrovnání. K vidění bylo několik nadějných situací jak na vyrovnání, tak na navýšení stavu ze strany Chodova, ale obě brankářky podržely svůj tým a nepustily balonek za svá záda. Skóre se tak do konce třetiny nezměnilo.

Vstup do třetí třetiny se chodovským ženám vydařil a v čase 40:41 zvýšila na 4:2 nekompromisní bombou Urbánková. Následně po zaváhání Elišky Nové se dostávají do brejku 2 na 1 Řepková s Urbánkovou a upravují stav na 2:5 ve svůj prospěch. Na dva rychlé góly zareagoval trenér domácího týmu a stáhl sestavu na dvě lajny. Rozhodnutí se mu vyplatilo a v čase 44:53 snižuje kapitánka zelenobílých Hana Poláková na 3:5. Hra se nyní uklidnila a ani na jedné straně nebyla vidět výraznější šance na další góly. Pět minut do konce utkání zahrála podle sudích Daniela Frantíková rukou a Bohemians se dostaly do početní výhody. Přesilová hra se jim nepodařila využít a míčku se ujal Chodov. Tlak na zelenobílou bránu zakončila po přihrávce Řepkové Urbánková. Upravila tak výsledek zápasu na 3:6 a definitivně rozhodla o vítězi OPEN AIRu.

Letošní OPEN AIR se tak chodovským lvicím vydařil a odnášejí si z něj 3 body. V dalším extraligovém utkání se ženy střetnou již tuto neděli 24. září s Panthers Praha na domácí hale SH Jižní Město.