Čtvrté utkání sezóny chodovských lvic se uskutečnilo ve státní svátek 28. 9. 2017 v Ostravě.

Chodov si na začátku zápasu zahrál ihned přesilovku, kterou bohužel neproměnil, a tak první skórovaly domácí hráčky. Chodov nevstoupil do utkání dobře a již ve dvanácté minutě prohrával o dva góly. Začátek první třetiny byla hra neurovnaná a nepřesvědčivá a to především ze strany Chodova, naopak ke konci se hra výrazně zlepšila a Chodov stihl do konce třetiny ještě zásluhou Karolíny Suché snížit na 2:1.

V druhé třetině se převzal otěže zápasu Chodov, když výrazně zlepšil hru, vstřelil tři branky a žádnou neinkasoval a do šaten se tak po druhé třetině šlo za stavu 2:4.

Ve třetí třetině se strhla přestřelka, když celkem padlo osm branek. Chodov nejprve odskočil na stav 4:7, ale Ostrava začala postupně stahovat a za stavu 5:7 odvolala přibližně 3 minuty před koncem brankářku. Chodov závěr nezvládl takticky a Ostravské hráčky vyrovnaly, čímž zápas pokračoval do prodloužení.

V něm se hrálo pouze 1 min a 12 s, protože po individuální akci Tožičkové míček do brány dorazila Suchá.

Komentář trenéra hostů Lukáše Procházky: Dneska jsme celý zápas nefungovali směrem dozadu, i tak jsme dostali zápas pod kontrolu, ale vedení o tři góly by tým, jako máme my, měl být schopen dohrát. Cítíme určité zklamání, ale konečně se hrál kvalitní zápas v tempu, ve kterém jsme nakonec dokázali vyhrát.

Komentář trenéra domácích Jakuba Robenka: Rozhodla 2. třetina, kdy jsme naprosto vyklidili pozice a nedokázali jsme udržet balón. Vzhledem k průběhu je bod zlatý, ale jinak tady zatím zbytečně rozdáváme body. Věděli jsme, že budou rozhodovat maličkosti a to je potvrdilo. Smutné je, že jsme si zápas prohráli přesně tam, na co jsme se nejvíc připravovali.

Nejlepší hráčky: Kristína Hudáková – FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA, Gabriela Tožičková - Chodov

Chodov tak vyhrál v prodloužení a ztratil svůj první bod v sezóně. Další zápas se bude konat doma v neděli 1. 10. 2017 od 15:00 v rámci Chodovského trojboje.