První utkání základní části chodovská děvčata přivítala na domácí půdě družstvo KM automatik FBK Jičín a předvedla trpělivý výkon za 3 body s úžasným skóre 12:2.

Již od začátku zápasu se vyplňovaly papírové předpoklady a chodovské lvice valily na jičínskou branku jeden útok za druhým. Výsledkově to však nebylo tolik znát a po první třetině byl stav 2:0 pro Chodov zásluhou první a třetí lajny.

Druhou třetinu přivítala nádherným gólem ze vzduchu Martina Řepková, míček jí centrovala z obrany Gabriela Tožičková. Hostující hráčky se ale rozkoukaly. Nebezpečně hrozila především Gabriela Žůrková s ex-chodovskou Kristýnou Bachmaierovou, kdy první jmenovaná doslova zabušila na chodovskou klec svojí dělovou ránou po několikáté nabídce svojí spoluhráčky. První snížení však přišlo vzápětí, Žůrková si prokličkovala přes celé hřiště a s přehledem zavěsila pod břevno Kristýny Provázkové. Prapor Chodova rychle vztyčila Gabriela Tožičková krásným gólem a při přesilovce bleskově po 24 vteřinách vystřelila kapitánka Tereza Urbánková vedení 5:1.

Ve třetí třetině bylo vidět, že z chodovských holek spadla nervozita, protože svoje první branky v extraligovém týmu dala nejen naše slovenská štika, Kristína Belicová, ale i Eva Krauskopfová, která svými kličkami a jménem zamotala hlavu snad všem přítomným 53 divákům v hale i hlasateli. Díky čisté kombinaci Magdaleny Pláškové a nejproduktivnější hráčce večera, Tožičkové, vedl Chodov ve 45. minutě průběžně již 9:1. V obraně domácího týmu se ale stále objevovaly zbrklé okamžiky. Jednoho z nich využila Andrea Satýnková z Jičína a chybu potrestala, čímž snížila na 9:2. Necelé tři minuty před koncem stihla zkompletovat hattrick Martina Řepková a také tím vstřelit 10. gól domácích. Lvice si ještě vyzkoušely přesilovku 5 na 3 po vyloučení Žůrkové a Satýnkové. Nekompromisní zásahy Urbánkové a Tožičkovou stanovily výsledek prvního zápasu sezony 2017/18 na 12:2 při bilanci střel 38:7 pro Chodov.

Utkání nabídlo aktivní hru a mnoho krásných kombinací chodovských žen, na což bychom chtěli přilákat do ochozů sportovní haly na Jižním městě více diváků a nejlépe fanoušků. Neváhejte a přijďte se podívat !