Rok se s rokem sešel a starší žáci opět kralují republice. Po loňském premiérovém triumfu zvládli i letošní složitou obhajobu a v takřka domácím prostředí Sokola Královské Vinohrady pozvedli pohár pro mistry republiky! A nutno říct, že se, kvůli posunutí přestupního termínu, jednalo o jedno z nejkvalitnějších MČR v historii.

Svou pouť za obhajobou zahájili starší žáci proti Rokycanům, které zdolali 9:2, když se hattrickem zaskvěl Jakub Dufek. Ve druhém zápase skupiny kluci zakolísali a remizovali s Gullivers Brno 2:2, ale vzájemný zápas Rokycan a Gulliverů je i tak poslal rovnou do čtvrtfinále. V něm se střetli s Hradcem Králové a především jeho brankářem. Ten čelil 25 ranám a za svá záda pustil pouze dvě. Jelikož Karel Hodík na chodovské straně neinkasoval, tak branky kapitána Jonáše Kulhavého a Lukáše Kafky stačily na postup do semifinále.

V něm čekaj zřejmě nejtěžší možný soupeř, kterého kluci ze sezóny velmi dobře znali. Tatran Střešovice v předchozích třech zápasech zaznamenal 29 branek a tak se zdá skoro neskutečné, že Karel Hodík ani tentokrát neinkasoval. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale nakonec ho na svou stranu strhli obhájci titulu, když se postupně trefili Jonáš Kulhavý, Matěj Jambor a Viktor Chaloupka. Nutno také podotknout, že se zápas hrál ve skvělé atmosféře, o kterou se postaralo 240 diváků!

Ve finále čekal na chodovské borce Liberec. Opět šlo o velmi vyrovnané utkání a v prvním poločase branka nepadla. Postaral se o to opět Karel Hodík, který vychytal Stránského trestné střílení. První branka padla po 22 vteřinách 2. poločasu, když se prosadil chodovský Matej Jambor. Neprůstřelnost chodovské obrany zrušil ve 22. minutě Šimon Stránský, který využil přesilovku. I přes několik šancí chodovských borců už branka nepadla a šlo se do prodloužení. I v něm měli obhájci prvenství více ze hry a mohutně hnání svými fanoušky se snažili zápas utnout, ale nepovedlo se. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

Začínal Liberec, ale Vojtěch Wiener si na Karla Hodíka nepřišel. Za Chodov se rozběhl Ondřej Valenta a nekompromisně zavěsil - 1:0. Ve druhé sérii Vojtěch Janeček ani Lukáš Kafka neuspěli a tak ležele tíha okamžiku na Šimonu Stránském. Ten si s Karlem Hodíkem neporadil ani podruhé a mohly propuknout oslavy!

Chodovští si před fantastickým publikem došli pro obhajobu titulu, když v 5 zápasech inkasovali pouze 5 branek. Obránce Adam Pospíchal se odstal do All Stars Teamu turnaje, nejlepším chodovským hráčem v kanadském bodování byl Jakub Dufek (4+1) až na 32. místě, což jen pozvzuje, jak vyrovnaný tým Chodov měl.

A třeba to nemusí být vše, protože z kádru současných mistrů zůstává v kategorii starších žáků hned 9 hráčů! Těšit se pak můžeme i na příští dorosteneckou sezónu, neboť se v této kategorii sejde loňský mistrovský dvojročník 2002, 2003!