Více než 150 hráčů, hráček, trenérů, pořadatelů, rodičů, sourozenců a fanoušků se sešlo v úterý večer v SB Centru, aby se společně rozloučili s veleúspěšnou sezónou 2016/17 a aby se dozvěděli, kdo byl ve veřejném hlasování zvolen jako nejužitečnější hráč nebo hráčka své kategorie.

V SB Centru nás přivítalo krásné počasí i nádherné prostředí u rybníka, kde navíc příhodně panoval stín a pofukoval lehký větříček. Hned na začátek si všichni připomněli letošní úspěchy a nebylo jich málo. Mistrovský titul v mužích a ve starších žácích, bronzové medaile žen a juniorů, stříbro žákyň na neoficiálním MČR či vítězství "neporazitelných" mladších žáků ve Falunu, zapomínat bychom samozřejmě neměli ani na dvě zlaté medaile z Prague Games 2016.

Doprovodný program letošní párty se nesel v duchu bowlingu, trampolíny a výborného občerstvení a z této zábavy vytrhlo návštěvníky trojí vyhlašování.

V tom prvním ocenili trenéři a rodiče tým, který ovládl svou kategorii na letošním AXA FLOORBALL CUPu ve Falunu. V tom druhém došlo na historicky první titul z mládežnické chlapecké kategorie, který získali starší žáci, a také na ocenění týmu mladších žáků, který za celou sezónu nepoznal hořkost porážky a stali se týmem sezóny.

Poslední blok vyhlašování přinesl individuální trofeje. Hlasování se zúčastnilo více než 700 respondentů a ti volili celkem v 15ti kategoriích, přičemž se samozřejmě nemuselo jednat o nejlepší hráče, ale ty nejpopulárnější nebo s největší podporou. Vše se skrývalo pod názvem Nejužitečnější hráč. A kteří to nakonec byli?

Za kategorii přípravky si cenu odnesl Zdeněk Ploch, v kategorii elévek a elévů vládli Nikola Skoková a Vojta Procházka, v mladších žácích to byli Lucka Bohumínská a Marek Matoušek, ve starších žácích Vanessa Rebecca Keprtová a Matěj Pěnička, dorostenecká ocenění převzali Kristína Belicová a Michal Strnad, v nejstarší mládežnické kategorii vládli Markéta Svačinová a Dan Maxa a mezi dospělými pro letošek kralovali Martina Řepková a Patrik Dóža. Úplně novou cenou pak byl nejlepší trenér, kterým se stal Adam Havránek.

Sezóna 2016/17 je tak definitivně za námi, ale vlastně již teď běží ta nová. A co nás v ní čeká? Již za pár dní další ročník Prague Games, následně série soustřední a pro dospělé týmy Czech Open. Dorostenecký a juniorský tým se i letos představí na prestižním G2 Cupu a následně již startují soutěže Českého florbalu. Kromě těch ligových čeká na naše muže a ženy i Pohár České pojišťovny na muže pak i Champions Cup ve Finsku.

Tak ještě jednou díky za letošní sezónu a společně do té další!