Nedělní večer patřil na Jižním Městě souboji úřadujícího mistra a zatím nejúspěšnějšího nováčka letošního ročníku Tipsport Superligy. Byť se domácí rozjížděli pomalu, tak nakonc zvítězil Chodov nad Českou Lípou jednoznačně 10:3.

Začátek zápasu vyšel domácímu Chodovu skvěle a již po 70 vteřinách otevřel Michal Strachota skóre. Diváci možná pčekávali další kanonádu, ale nestalo se tak. Naopak do kabin se šlo za stavu 1:1, když se prosadil důrazný Novák.

Ani druhá třetina nebyla z domácí strany nijak skvělá. Hned v úvodu poslal Chodov do vedení Martin Pražan, ale ve 32. minutě už vedli hosté, když Břiška a Jansa využili nedůrazu domácích. Prapor Chodova zvedla třetí lajna a především její nejmladší členové. Dan Maxa dvěma drzými manévry otočil skóre na 4:3 po dvou třetinách.

Třetí třetina pak už přinesla jednoznačný obrázek. Lípa se pokusila o zvrat, ale domácí trestali z brejků. Na 5:3 zvýšil Jan Vacenovský, na 6:3 důrazný Marek Matejčík, další branku přidal v přesilovce Tom Ondrušek a stejný hráč pak v 51. minutě zvýšil na 8:1. Do konce třetí třetiny pak domácí přidali ještě dvě branky. Tu první po krásné kombinaci Marek Vávra a skóre na 10:1 uzavřel z dalšího brejku Marek Matejčík.

Chodov je tak i po 7 zápasech neporažen a ztratil jediný bod, ale hned v dalším kole (neděle 29. října, 18:00, SH Jižní Město) čeká na úřadující mistry velká zkouška, přijedou také dosud neporažené Vítkovice!

9.kolo, neděle 22.10.2017, 18:00
10:3
(1:1, 3:2, 6:0)

branky: 2. Michal Strachota, 23. Martin Pražan, 35. Daniel Maxa, 39. Daniel Maxa, 43. Jan Vacenovský, 45. Marek Matejčík, 49. Tom Ondrušek, 51. Tom Ondrušek, 53. Marek Vávra, 53. Marek Matejčík - 17. Jakub Novák, 30. Štěpán Slaný, 32. Dominik Jansa
rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl
vyloučení: 1:1; využití: 1:0diváků: 175
zásahy brankářů: Jan Barák 12 - Ivan Ponomarev 25