VŠO Florbal Chodov vs. PSN Tatran Střešovice 4:8 (2:1, 0:4, 2:3)

V sobotu 30.9. se chodovské juniorky utkaly se soupeřem ze Střešovic, s nímž zápasy tradičně bývají velmi vyrovnané. Vstup do utkání se holkám podařil, již po 1,5 minutě se prosadila "dorostenecká" lajna. Tatran s odpovědí nečekal dlouho a po chvíli vyrovnal. V první třetině Chodov skóroval ještě jednou, a to v 10.minutě, a upravil tak stav na 2:1. Začátek naznačoval, že by se mohlo jednat o velmi vyrovnané utkání. Ve druhé třetině však přišlo něco, co by se dalo označit jako totální zatmění. Holky opustilo herní sebevědomí, což vedlo k srovnání Tatranu. Poté přišla vlna vyloučení jak na jedné, tak i na druhé straně (konkrétně 3:3), přičemž se Tatran dokázal 2x střelecky prosadit v oslabení, zatímco Chodov nevyužil přesilovku (eventuelně oslabení) ani jednu. Třetí třetina už se bohužel nesla v duchu té druhé i přes stažení sestavy na 2 pětky. Do sítě Chodova padly během prvních 5 minut další 3 góly a o výsledku utkání tak bylo více méně rozhodnuto. Konečný výsledek se podařilo "upravit" alespoň na konečných 8:4. a bylo co napravovat v neděli.

VŠO Florbal Chodov vs. SK Bivojky Litvínov 7:5 (4:3, 1:0, 2:2)

V neděli 1.10. se tým vydal do Litvínova, kde ho čekal večerní zápas (od 18:00). V důsledku toho možná holky klasicky zaspaly vstup do zápasu a než se nadály, prohrávaly 1:0. V průběhu zápasu se naštěstí probraly a začaly hrát svoji hru. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 4:3. V kabinách bylo holkám vyčteno pár věcí a byly upozorněny na herní nedostatky, které by měly zlepšit především v obranné fázi. Rady si vzaly k srdci, začaly plnit pokyny a v druhé třetině nepustily soupeřky ani k jedné brance. Do třetí třetiny se šlo s dobrou náladou, avšak s lehkou nekoncentrovaností. Konečné vítězství to ale naštěstí neohrozilo a holky si tak z Litvínova přivezly cenné 3 body.

4. kolo, sobota 30.9.2017, 15:00