FBC ČPP Bystroň Group Ostrava- 14.10.2017

V sobotu 14.10. Odehrály juniorky své 5. utkání pro FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Do tohoto utkání nastoupily hráčky trochu nervózně a to se podepsalo hned ve druhé minutě, když se jako první prosadily hráčky z Ostravy. Chodovačky se ovšem rozehrály a během dalších 3. minut skórovaly hned dvě střelkyně, Havlíčková Mája a Kellovská Kristýna. Do konce třetiny se ovšem podařilo Ostravě ještě jednou prosadit a tak se odcházelo do šaten po první třetině za stavu 2:2. Vstup do 2. třetiny se opět podařil více Ostravským ovšem hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 26. minutě se ukázala naše slovenská naděje Kristína Belicová čímž se hra trochu uklidnila. Do konce třetiny zbývalo ještě 11 minut, když dala již 4. gól hráčka z Ostravy Chodovské holky se snažily útočit a střílet co to jen šlo, avšak prosadit se jim už nepodařilo. Hráčky z východu republiky si tady zařídily brankové vedení do 3. třetiny. Ta se rozehrála v rychlém tempu na obou stranách. Hralo se vyrovnaně, ale větší štěstí při zakončení měly opět hráčky Ostravy. Chodovačkám se však skóre nelíbilo a tak začaly zatínat drápky. Jako první zasekla Kristýna Kellovská, když její střela proletěla až za záda gólmanky. Po tomto gólu se štěstí přiklonilo na stranu Chodova a holky proměnily ještě 4x. Góly dávaly hráčky: 3x Belicová, 2x Kellovská Kristýna, Chaloupková H., Týnka Kellovská, Havlíčková

1. SC TEMPISH Vítkovice- 15.10.2017

V neděli 15.10. naše juniorky sehrály utkání s jedním z nejkvalitnějších soupeřů nejvyšší soutěže- s týmem 1.SC TEMPISH Vítkovice. Holky byly ze sobotního zápasu s Ostravou parádně rozehraní a ukázaly, že mají na to hrát velice vyrovnaná utkání s týmy ze špičky tabulky.
Zezačátku si naše mladé lvice trochu zvykaly na rychlost a kvalitu soupeřů a tak první vstřelený gól si mohly připsat vítkovické holky. Lvice ale rychle pochopily, že si můžou také něco dovolit a v desáté minutě Terka Peštová srovnává na 1:1, krátce na to dokonce posílá dalším gólem Chodov do vedení. A tak se po první třetině jde do šaten za stavu 2:1 pro Chodov.
Druhá třetina představovala pěkný florbal plný vyrovnaných soubojů. Štěstí ale více stálo na straně Vítkovic, které se zvládly trefit a srovnat tak stav. Za to Chodovu to ne a ne padnout, a to i přes to, že měl šanci si zahrát přesilovou hru po vyloučení jedné hráčky Vítkovic za hru hlavou. Druhá třetina tedy skončila 1:0 pro Vítkovice, celkový stav byl 2:2.
O výsledku zápasu zjevně rozhodl začátek třetí třetiny, kdy Vítkovice dvakrát po sobě skórovaly a během první minuty byl stav 4:2. Ještě se dokázaly oba týmy jednou gólově prosadit, ale Vítkovice si udržely dvougólový náskok a zápas tedy skončil pro chodovské juniorky prohrou 3:5.
Ačkoli se jedná o prohru, naše holky se nemusejí za předvedený výkon stydět. Ukázalo se spoustu pozitivních aspektů stejně jako věcí, na kterých se musí nadále zapracovat. Tak to ale většinou bývá 😊.

6. kolo, sobota 14.10.2017, 15:00