12.11.2017 Mladá Boleslav Florbalová akademie MB vs. VŠO Florbal Chodov 4:9 (0:4, 1:3, 3:2) Dne 12.11.2017 se chodovské juniorky utkaly se soupeřkami z Mladé Boleslavi v 11.kole základní části. Proběhlo rozcvičení obou týmů, porada a utkání mohlo být zahájeno. Netrvalo dlouho a hostující hráčky se ujaly vedení. Po 16-ti sekundách se k dorážce dostala Anna Fricová a poslala svůj tým do vedení. Proběhlo několik nepříliš nebezpečných kombinacích na obou stranách a hrálo se dál. Z dobrého tlaku v útočném rohu získal Chodov balónek a po kombinaci před prázdnou bránou navýšil skóre na 0:2 (čas 5:07). Domácí hráčky se ještě ani nevzpamatovaly a Anna Fricová vsítila už svoji druhou branku v čase 6:30 po asistenci Kateřiny Hamplové. V dalších několika minutách se hrálo bez branek. Do několika slibných šancí se dostaly i domácí hráčky, většinou však pálily vedle. V čase 13:49 byla vyloučena domácí hráčka Michaela Nováková na dvě minuty za hru na zemi. Hostující hráčky měly několik dobrých střel, většina však letěla vedle branky, kterou strážila domácí brankářka Karolína Špačková. Přesilovou hru tak nevyužily. Až minutu a půl před koncem první třetiny se podařilo Dominice Tůmové navýšit skóre z předbrankového prostoru. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:4. První minuty druhé třetiny byly opatrné z obou stran. Hráčky z Chodova se dostaly do několika nebezpečných šancí, vždy je však skvěle vychytala domácí gólmanka Špačková. Gól dala až Markéta Gabrielová v čase 23:43 po se štěstím tečované střele. Skóre na 0:6 pak navýšila Kellovská po kombinaci s Tůmovou. První branku Florbalové akademie vstřelila Markéta Žbánková po rychlé kombinaci s Nocarovou. V následujících několika minutách se dostaly domácí hráčky do dalších nebezpečných šancí, střely zlikvidovala chodovská gólmanka Kateřina Dvořáková nebo letěly pouze nad. Další branka padla až ve 40. minutě po střele Tůmové která navyšuje na 1:7. Končí druhá třetina a domácí mají co dohánět. Třetí třetina začala v lepším tempu. Je vidět, že domácí nejsou spokojené s pouze jednou vstřelenou brankou. Jejich snaha se vyplácí a po necelých čtyřech minutách střelou z levé strany snižuje na 2:7 Zuzana Kábrtová. V čase 47:42 střílí další branku domácích hráčka s číslem 14 Tereza Zápotocká. Hosté se začínají bát o výsledek a dělají zbytečné chyby, ze kterých může Boleslav těžit. Další branku se štěstím střílí Kristýna Bauerová, ke které se od tyčky odrazil balonek. Chodov znovu zabral a dvěma dalšími brankami stvrzuje výhru. Zápas tedy končí 4:9. Komentář trenéra hostů: Věděly jsme, že po včerejším náročném utkání to tu nebude jednoduché. I když bylo v naší hře dnes dost nedostatků a nepřesností, zvládly jsme ho relativně bez problémů. Děkujeme soupeři za utkání. Komentář trenéra domácích: Zase jeden ze zápasů, který jsem si prohráli v hlavě. Výsledek zápasu určila první třetina, kdy jsme se báli sami sebe. Pak už jsem se trochu probrali a třetí třetina byla konečně florbalová i z naší strany. Bohužel pozdě. Najmeme si týmového psychologa a bude lépe. Díky soupeřkám za lekci a divákům za podporu.

11. kolo, neděle 12.11.2017, 17:00