První domácí zápas obhájců titulu přinesl 433 divákům v hale i všem televizním divákům adrenalinový zážitek, na jehož konci získal domácí Chodov všechny 3 body po vítězství 7:5. Ale byly to nervy.

Do zápasu vstoupili chodovští skvěle. Ustáli oslabení a následně je Ondřej Mikeš poslal do vedení. To navýšil v klasické přesilovce Tom Ondrušek a ještě do první pauzy se podruhé prosadil Mikeš, tentokrát ve hře 4 na 3. Nutno podotknout, že Sparta v první části hry ani jednou nevystřelila na branku uzdraveného Jana Baráka.

I start druhé třetiny zastihl Chodov v dobré pohodě. Marek Vávra a Martin Koutný zvýšili až na 5:0. Až poté se Sparta probrala, zjednodušila hru a během 67 vteřin snížila na 5:2. Poté hru rozkouskovala série vyloučení a jedno využil Svatoš a stanovil stav po dvou třetinách na 5:3.

Úvod třetí části lépe vyšel Spartě a Košir snížil na rozdíl jediné branky. Tím začala přetahovaná. Chodov odskočil premiérovou superligovou brankou Michala Strnada, Sparta reagovala dalším gólem Košira, za Chodov opět zvýšil Tom Ondrušek a Spartu přiblížil na dostřel Krejča. Do konce zápasu v tu chvíli zbývalo stále více než 10 minut, ale skóre už se neměnilo.

Chodov tak nakonec první domácí zápas sezóny zvládl a přes reprezentační pauzu může v klidu pracovat na odstranění porodních bolestí své hry.

Další "domácí" zápas sehrají hráči Chodova 28. září v Náchodě proti Ostravě, na Jižním Městě se pak představí v neděli 1. října,, kdy také proběhne klubové focení!

2.kolo, pondělí 4.9.2017, 18:00
7:6
(3:0, 2:3, 2:3)

branky: 6. Ondřej Mikeš, 17. Tom Ondrušek, 19. Ondřej Mikeš, 25. Marek Vávra, 28. Martin Koutný, 44. Michal Strnad, 45. Tom Ondrušek - 29. Robert Košir, 30. Jan Marvánek, 36. Ondřej Svatoš, 41. Marek Koščo, 44. Robert Košir, 49. Jan Krejča
rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek
vyloučení: 4:5; využití: 2:1