Souboj titánů, jak byl nazván souboj elitních týmů Chodova a Vítkovic, dopadl pro domácí Chodov skvěle! Do haly dorazilo více než 440 diváků, kteří viděli dvě chodovská vítězství. Lvice zvítězily 7:3, muži potom 6:4.

Lvice vstoupily do zápasu výborně a ve 4. minutě je poslala do vedení Karolína Suchá a ještě do poloviny první třetiny zdvojnásobila vedení Eva Krauskopfová. Vítkovice korigovaly brankou Koníčkové, ale Krauskopfová vrátila do přestávky Chodovu dvoubrnakové vedení. Start druhé části vyšel lépe hostujícím hráčkám, které využily přesilovku a snížily na 3:2. Zřejmě rozhodujícím momentem bylo 15 vteřin ve 39. minutě, kdy se trefily Řepková a Urbánková a navýšily skóre na 5:2. Po 13 vteřinách 3. třetiny zvýšila na 6:2 nejproduktivnější hráčka soutěže Martina Řepková a bylo jasno. Vítkovice sice ještě snížily z hole Halfarové, ale poslední slovo měla opět Martina Řepková, která uzavřela na konečných 7:3.

Muži nastoupili do zápasu dvou neporažených celků s cílem navázat na své kolegyně, ale v začátku zápasu tahali spíše za kratší konec provazu. Po úvodním oťukávání udeřily Vítkovice dvakrát během 66 vteřin a po brankách Hubálka a Gála vedli 2:0. Chodov rychle reagoval brankou Toma Ondruška, ale Vítkovice znovu odskočily poteči Sovy. Důležitá tak byla branka minutu před koncem, kterou po skvělé práci Fialy vstřelil Jan Vacenovský. Druhá část hry patřila jednoznačně Chodovu a to i brankově. Po polovině zápasu vyrovnal Martin Koutný a 4 vteřiny před koncem 2. třetiny poslal Chodov poprvé do vedení Martin Pražan. Poslední část hry přenesla skvělý florbal a dramatickou podívanou. Vítkovice ustály oslabení a v 53. minutě vyrovnaly brankou nejproduktivnějšího hráče soutěže Lukáše Hájka. Domácí se však nenechali zlomit a naopak utkání strhli na svou stranu. V čase 54:22 poslal Chodov do vedení fantastickou ranou Tom Ondrušek a hned v dalším střídání vybídl nejlepší hráč zápasu Marek Matejčík Michala Podhráského a ten svou premiérovou brankou v dresu Chodova uzavřel skóre na 6:4.

Nyní je na pořadu reprezentační pauza a další domácí zápasy budou následovat až za více než 14 dní. Lvice se opět doma představí v pátek 17. listopadu v derby proti Tigers a muži o dva dny později v neděli 19. listopadu proti Znojmu.

10.kolo, neděle 29.10.2017, 18:00
6:4
(2:3, 2:0, 2:1)

branky: 15. Tom Ondrušek, 20. Jan Vacenovský, 34. Martin Koutný, 40. Martin Pražan, 55. Tom Ondrušek, 55. Michal Podhráský - 14. Jakub Hubálek, 15. Ladislav Gál, 17. Oldřich Sova, 53. Lukáš Hájek
rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý
vyloučení: 0:1; využití: 0:0