Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V září 2019 vyšly tyto články:

30.9.Čechtice, děkujeme!Redakce

Tak trochu jiný schoolmatch... Na páteční superligový zápas mužů s Tatranem Střešovice (13:10) dorazily krom tradiční fanouškovské ekipy i dvě třídy ze Základní školy Čechtice u Benešova a vytvořily v hale na Jižním Městě fantastickou atmosféru. Sluší se poděkovat, proto ČECHTICE, DĚKUJEME! A třeba zase někdy na viděnou.

30.9.První autor Počinu měsíce: Chci být jako Marek Vávra!Florbal Chodov

Historicky prvním vítězem nové klubové ankety Počin měsíce je dorostenec Lukáš Kafka. Ocenění dostal za výborné výkony v "preseason" během června, července a srpna.

30.9.Co je zač mladá chodovská "dvojka"?PAR - CHO 2:8, 4.kolo | Florbal Chodov

Fanoušci Chodova si zvykají na nové pořádky. Barák, Frühbauer a Šantora jsou pryč, do brankoviště zakleká posila z Tatranu Michal Rebro, dlaněmi na střídačce pleská Vojtěch Šimůnek. V neděli si oba noví gólmani mužského "áčka" role vyměnili a o 13 mladší Šimůnek ve své premiéře v Superlize uspěl. Spolehlivým výkonem pomohl ke čtvrté výhře v sezoně, Pardubice v exilu v Chrudimi padly s Chodovem 2:8.

28.9.Rebro o desítce, obraně i nové masceCHO - STR 13:10, 3.kolo | Florbal Chodov

Muži na startu sezony pálí jak u Verdunu. 35 nastřílených branek za tři duely znamenalo tři výhry. Navíc Tom Ondrušek s Markem Vávrou sedí na špici kanadského bodování Superligy. Spokojenost? Částečná, obrana zatím drhne, páteční výsledek 13:10 s Tatranem jistou prostupnost zadní řady ilustruje průkazně. Co na to nový strážce chodovského brankoviště Michal Rebro?

24.9.Vstup do sezóny mají za sebou i junioři!Florbal Chodov

Junioři Chodova v září také načali novou sezónu, ve které chtějí pomýšlet na medailový úspěch. V loňské sezóně jim jen těsně unikl po prohrané sérii o třetí místo s Black Angels. Letos začínají systémovou novinkou – předkolem pro 32 týmů. Ve skupině se utkají s Ústím nad Labem, Jindřichovým Hradcem a Milevskem. Přímo do KB ligy postupuje první tým tabulky, druhý tým bude o místo v nejvyšší soutěži bojovat v dalším kole.

23.9.Vítězná divočina na Bohemce. Jak to viděl šestibodový Ondrušek?BOH - CHO 8:9, 2.kolo | Florbal Chodov

Libo pár zajímavých číslic z nedělního utkání 2. kola Superligy? Padlo 17 branek, Chodov požehnaně času strávil ve čtyřech i méně hráčích, o výhře 9:8 rozhodl 22 vteřin před koncem kapitán Martin Koutný po pasu šestibodového borce s číslem 25 na zádech. A právě Toma Ondruška jsme po druhém vítězném utkání mužů v sezoně přizvali k rozhovoru.

22.9.Startuje projekt „Počin měsíce“Florbal Chodov

Povedlo si ti nebo někomu ve tvém okolí něco výjimečného? Dej nám o tom vědět! Počínaje měsícem září bude Florbal Chodov vyhlašovat, a na domácích utkáních elitních týmů mužů a žen oceňovat, „Chodováka / Chodovandu“, který v uplynulém měsíci či období předvedl mimořádný výkon. Nová anketa dostala název Počin měsíce.

22.9.Další demolice v podání lvic!Florbal Chodov

Až nečekaně vysoké vítězství nad Panthers! V dalším zápase se lvice utkaly s Panthers Praha. S tímto celkem se potkaly ve čtvrtfinále loňského playoff a také během letní přípravy, ve všech těchto duelech chodovské ženy dokázaly zvítězit, takže role favorita nebyla, i vhledem k již odehraným zápasům letošního ročníku a aktuální formě lvic, překvapivá. Panterky si navíc prozatím nepřipsaly ani bod.

21.9.Lvice suverénně ovládly derby o Jižní Město!Florbal Chodov

Hned ve druhém kole letošního ročníku extraligy žen se konala bitva o nadvládu na Jižním Městě, na Lvice tedy čekal soupeř v podobě Ivanti Tigers. Loňská střetnutí byla vždy vyrovnaná a chodovské ženy si připsaly dvě výhry a jednu těsnou porážku. Před touto sezónou celek Tigers prošel obměnou, přesunula se sem například právě z chodovského dresu Nikol Pekárková, rivalita se však nezmenšila a oba týmy chtěly prokázat kvalitu a vyhrát.

19.9.Dorostenci FG vstoupili do nové sezónySwob

O uplynulém víkendu úsěpšně vstoupili do nové sezony elitní dorostenci v rámci vzniklého projektu Floorball Group.

V sobotu 14.9.19 vyjelo družstvo Start98 na dobře známou Slunetu v Ústí nad Labem. Prvním soupeřem jim byl tým Karlových Varů.Od začátku zápasu jsme udávali tempo, byť soupeř hrozil z nebepečných protiútoků. Postupným soustředěným výkonem a kvalitně odvedenou prací do obrany jsme dokráčeli až k vítězství 11:0. (3:0,4:0, 4:0). Do zápasu se postupně zapojili i tři hráči ze starších žáků a nabírali cenné zkušenosti od svých starších spoluhráčů.

16.9.Jan Barák: "Byl jsem jako na obláčku!"CHO - HAT 13:5, 1.kolo | Redakce

„Poslední výhoz“ Jana Baráka vyšel na výbornou. Muži v neděli v prvním utkání nové sezony přestříleli nováčka Superligy Hattrick Brno 13:5 a Bari si na začátku duelu odchytal posledních a symbolických 90 vteřin za Chodov.

15.9.Lvice si v 1. kole zastřílely!Florbal Chodov

Na úvod nového ročníku se chodovské Lvice utkaly s KM automatik FBK Jičín. Tento tým se loni dostal až do play off a působí v něm řada bývalých hráček Chodova. Po loňském ročníku se navíc mezi oběma celky opět uskutečnily přestupy, při kterých se vrátily do chodovských barev Gabriela Žůrková s Anet Jarolímovou. Jelikož šlo o první duel, tak očekávání byla velká.

4.9.Jan Barák pokračuje na Chodově v nové roli!Florbal Chodov

Po skončení uplynulé sezóny oznámil Jan Barák konec své dlouholeté a úspěšné kariéry a v neděli 15. září proběhne jeho poslední zápas, ale to rozhodně neznamená, že by se z florbalu a z Chodova vytratil. Prakticky ihned po oznámení konce začala jednání o začlenění Jana Baráka do chodu klubu. Jelikož o spolupráci měly zájem obě strany, tak vše skončilo dohodou a v pondělí 26. srpna nastoupil legendární brankář v klubu na částečný úvazek.

2.9.Juniorky zlomily stříbrnou kletbuFlorbal Chodov

Poslední prázdninový víkend přinesl velkou chodovskou radost. Tým juniorek po suverénním výkonu ovládl prestižní UNYP Cup, kde dokázal vyhrát všech pět svých utkání, a získal zlaté medaile. Prokletí bylo prolomeno, loňský ročník rámovaly v této kategorii „jen“ stříbrné placky. Velká GRATULACE, dámy! V článku si připomeňte průběh turnaje, i jak výkony modrobílých dívek hodnotila hlavní trenérka Eliška Hofmanová. 

Generální
partner

Partneři
klubu