Víc než 6 týdnů přípravy na novou sezónu má za sebou mužský tým Chodova, proto jsme poprosili hlavního trenéra Davida Podhráského o rozhovor, který nás nechá vhlédnout do aktuálního dění kolem elitního mužského týmu.

Tým má za sebou sezónu, ve které po třech letech nezískal medaili, takže asi nemohla panovat spokojenost.

Spokojenost určitě nepanovala. Udělali jsme si poměrně podrobnou analýzu, která se věnovala mnoha oblastem od fungování realizačního týmu, přes kvalitu tréninkového procesu až po hodnocení přínosu jednotlivých hráčů. Následně jsme si vyslechli názory klíčových hráčů i realizačného týmu a vznikl z toho mix věcí, které můžeme a musíme vylepšit, pokud chceme být v další sezóně úspěšnější. No a nyní přijde ta nejsložitější část, tedy převést tyto prvky z papíru do praxe.

Můžeš vyjmenovat alespoň některé důvody loňského neúspěchu?

Přestože jsme s ní nebyli spokojeni, tak jsme nakonec byli 2 body od vítězství v základní části. Když se pak zpětně podíváme, kde jsme poztráceli body, tak se ukáže, že kdybychom se vyhnuli jedné nebo dvěma nekoncentrovanostem, tak jsme mohli mít úplně jinou cestu play off. Druhým bodem jsou zranění klíčových hráčů. Tomáš Sýkora, Michal Podhráský a Martin Koutný vynechali velkou část sezóny a především nebyli fit pro play off. Ztráta takových borců by poznamenala každý tým. Třetím bodem bylo určitě MS. Všechny hráče našeho kádru, kteří o něj bojovali nebo se ho zúčastnili, výrazně ovlivnilo. Bohužel se nám společnými silami nepovedlo naladit jejich formu na play off. No a s tím souvisí i čtvrtý bod. Řada hráčů hrála v sezóně pod své možnosti a bohužel to často byli ti, na kterých měl tým stát, což se ukázalo především v play off. Asi posledním bodem, který bych jmenoval, je výrazné omlazení kádru. Před sezónou jsme si to nepřipouštěli, ale při zpětném pohledu nám chyběli zkušenosti v kabině i na hřišti. Našli jsme samozřejmě mnoho dalších větších či menších problémů, ale tyto jsou asi nejdominantnější.

Přinesla sezóna i něco pozitivního?

Samozřejmě! Na prvním místě musím jmenovat zapojení mladých hráčů. Jak jsem již naznačil, tak tým hodně omladil. Skončili zkušení borci jako Kotlas, Bouša, Strachota či Tyl, na jejich místa naskočili mladí kluci a ukázali, že právě oni mohou být budoucností Chodova. Samozřejmě to zdaleka nejsou hotoví hráči a společně musíme pracovat na jejich dalším rozvoji.

Pojďme nyní otočit list a podívat se do budoucnosti. První co každého zajímá, jsou změny v kádru. Můžeš je tedy přiblížit?

Museli jsme řešit situaci v brankovišti. V podobě Michala Rebra přichází špičkový zkušený brankář, v podobě Vojty Šimůnka pak mladý talentovaný a věřím, že to bude ideální mix. Jinak změny nejsou nijak výrazné. Jako posily tak trochu bereme hráče, kteří se vrací po zranění, dále jsme měli několik hráčů, kteří v minulé sezóně, z různých důvodů, hráli pod své možnosti. Pokud se nám je povede nastartovat a mladí kluci se opět o kousek posunou, tak budeme disponovat velmi silným kádrem. Nováčkem je Dan Eremiáš z naší juniorky, kterému zatím bránila zranění naskočit plnohodnotně do áčka, ale věříme, že je v něm velký potenciál, který doposud úplně nanaplnil.

V kádru je tedy 19 hráčů a 2 brankáři. Počítáte ještě s nějakým doplněním?

Oči máme otevřené, ale aktivně nyní s nikým nejednáme a víceméně považujeme kádr za uzavřený. Do sezóny počítáme se zapojením našich juniorů, kteří určitě dostanou prostor v tréninku a uvidíme, jak moc si řeknou o případné zapojení do zápasů.

Co tedy nyní tým čeká?

Červenec mají kluci volnější z hlediska společných tréninků, ale všichni mají své cíle, které musí na konci července splnit. Od 29. července se pak začneme připravovat po florbalové stránce. V srpnu nás čeká minimálně 10 zápasů, během kterých budeme ladit sestavu i herní styl.

Kde budou moci fanoušci během srpna tým vidět?

Tradičně se zúčastníme turnaje mezinárodního turnaje Czech Open, následně nás čekají pohárové zápasdy doma s Black Angels a v Chomutově, poté opět míříme na turnaj do Falunu, takže to bude spíš na online, a srpen uzavřeme pohárovým zápasem proti SKV.

Na závěr se nemohu nezeptat na cíle do nové sezóny?

Já jsem člověk, který nesnáší porážky, takže z toho vycházejí moje cíle. Nicméně žádné konkrétní výsledkové cíle jsme si zatím nestanovili. Nyní se chceme co nejlépe připravit na sezónu, uvést do praxe změny, které jsme si připravili a věřím, že když se nám to povede, tak budeme hrát hodně nahoře.


Kádr v přípravě na sezónu 2019/20

Michal Rebro, Vojtěch Šimůnek - Šimon Doubek, Daniel Eremiáš, Daniel Kašovský, Jiří Koutný, Martin Koutný, Mikuláš Krbec, Marek Matejčík, Daniel Maxa, Ondřej Mikeš, Tom Ondrušek, Ondřej Plíhal, Michal Podhráský, Martin Pražan, Martin Řezáč, Michal Strnad, Tomáš Sýkora, Vávra Marek, Vávra Tomáš, Vošta Ondřej


Generální
partner

Partneři
klubu