Z Falun Floorball Open si muži přivezli nejen cenné zkušenosti, ale také nového kapitána. Po čtyřech letech, během kterých nosil pásku Tomáš Sýkora, bude nyní kapitánem Martin Koutný. Ten jednoznačně ovládl týmovou volbu, kterou následně potvrdil i realizační tým. Asistenty se stali Marek Matejčík a Michal Podhráský.

Během „kralování“ Tomáše Sýkory získal Chodov tři medaile a především dva premiérové tituly, ale po uplynulé nepovedené sezóně se stávající kapitán rozhodl funkci složit a věnovat se především svým osobním výkonům.

Tým pak v hlasování jednoznačně rozhodl, že novým kapitánem bude Martin Koutný. Brněnský odchovanec se zkušenostmi ze zahraničí byl již v minulých sezónách jedním z lídrů týmu, což potvrdila i volba jeho spoluhráčů.

Sám Martin Koutný k nové funkci řekl: „Velká pocta i značná odpovědnost! V kádru plném osobností se však na péči o celek podílí vždy více osob, nadcházející sezóna v tomto ohledu, předpokládám, nebude představovat změnu směrem ke koncentraci moci ani agend. S ohledem k poslednímu roku si budu částečně sobecky přát, aby příslušná volba nebyla zpětně vnímána jako ustavením funkce s přívlastkem “nehrající”!“

A svůj názor přidává i hlavní trenér mužů David Podhráský: „Při hodnocení sezóny jsme cítili, že by možná byla vhodná nějaká změna a zároveň pak přišel Syky, že by se rád funkce vzdal. Za mě osobně byl Martin Koutný jasná volba a jsem rád, že to potvrdil i samotný tým. V kádru máme samozřejmě řadu osobností, které na Chodově působí dlouho a v minulosti pásku i nosili, ale chtěli jsme zodpovědnost rozprostřít i na další hráče, kteří k tomu mají předpoklady, proto jsme jako zástupce vybrali Marka Matejčíka a Michala Podhráského.“

Poprvé by se měl Martin Koutný objevit s kapitánskou páskou v 1. superligovém kole v neděli 15. září proti brněnskému Hattricku!


Generální
partner

Partneři
klubu