Poslední prázdninový víkend přinesl velkou chodovskou radost. Tým juniorek po suverénním výkonu ovládl prestižní UNYP Cup, kde dokázal vyhrát všech pět svých utkání, a získal zlaté medaile. Prokletí bylo prolomeno, loňský ročník rámovaly v této kategorii „jen“ stříbrné placky. Velká GRATULACE, dámy! V článku si připomeňte průběh turnaje, i jak výkony modrobílých dívek hodnotila hlavní trenérka Eliška Hofmanová. 

Ve skupině A juniorky postupně vynulovaly Tatran 3:0, následně rozstřílely SKV 10:1 a v posledním utkání si poradily 5:3 s Libercem.

V semifinále se dívky coby vítěz "áčka" střetly s pražským rivalem z Bohemians, kdo čekal složitou partii, mýlil se. V 16. minutě klokanky srovnaly na 2:2, ale smršť pěti chodovských branek znamenala přesvědčivé vítězství 7:2.

"Věřily jsme si na ně. Na soustředění jsme trénovaly nový obranný systém a i dopředu chceme od holek trochu něco jiného než loni. Potřebovaly jsme vše před sezonou vyzkoušet v akci. Samozřejmě není herní styl ještě úplně dotažený, ale s tím se dalo počítat. Důležité je, že holky systému věří a vidí, že funguje. Na pilování detailu máme ještě dost času," těšilo hlavní trenérku Elišku Hofmanovou.

Podobně jednoznačné bylo i finále na Podvinném mlýně znovu proti Liberci, dalších sedm branek znamenalo pohodovou výhru 7:3 a zlaté medaile pro chodovské dívky.

"Finále byl asi nejtěžší zápas na turnaji. Holky toho už měly plný brejle a na výkonu to bylo znát. Přesto ukázaly morál a ubojovaly super výsledek," pochválila své svěřenkyně Hofmanová.

Kromě turnaje ovládly juniorky Chodova i individuální statistiky, první tři příčky v kanadském bodování obsadila Nela Havlínová (7+4), Mária Havlíčková (8+1) a Vanessa Rebecca Keprtová (2+5). Havlíčková byla zvolena MVP turnaje, Nicola Králová brala cenu pro nejlepší brankářku turnaje. Společně s Havlínovou byly obě navíc nominovány do ALL Stars turnaje.

A slovo hlavní trenérky na závěr: "Holky mile překvapily. Způsob, jakým vystupovaly, podporovaly se a bavily se florbalem, takový tým chci trénovat.“


Generální
partner

Partneři
klubu