Na úvod nového ročníku se chodovské Lvice utkaly s KM automatik FBK Jičín. Tento tým se loni dostal až do play off a působí v něm řada bývalých hráček Chodova. Po loňském ročníku se navíc mezi oběma celky opět uskutečnily přestupy, při kterých se vrátily do chodovských barev Gabriela Žůrková s Anet Jarolímovou. Jelikož šlo o první duel, tak očekávání byla velká.

Od začátku zápasu byly chodovské ženy v jasné převaze, chybělo tomu jen přesné zakončení, či šťastná trefa. Nepomohla ani výhoda přesilové hry. Toho dokázaly využít hráčky Jičína, když ve 14. minutě otevřela skóre zápasu ex-chodovská K.Bachmaierová, až poté se ale Lvice konečně prosadily a ještě do přestávky otočily nepříznivý stav K.Belicová s G.Žůrkovou, Chodov tak vedl 2:1. Tak, jak Lvice skončily první část, nastoupily i do té druhé, a brankářka Jičína musela předvést řadu těžkých zákroků, přesto se chodovské ženy dál prosazovaly a na konci této části se mohly radovat z vedení již 8:1. Branky si připsaly znovu K.Belicová s G.Žůrkovou, poprvé v nové sezóně skórovaly K.Suchá, M.Havlíčková, T.Hanzlíková a M.Plášková. Chodovská gólová smršt‘ se však nezastavila ani po druhé pauze a i přes další nevyužitou přesilovku Lvice přidávaly jednu branku za druhou, utkání tak pohodlně kontrolovaly. Trefila se dvakrát J.Vrbová, hattrick dokončila K.Belicová, další tři góly oslavila M.Plášková a poslední gól zápasu zaznamenala D.Frantíková, díky které Lvice zaznamenaly první úspěšnou přesilovou hru. Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Chodova 15:1. Po lehce nervózním startu tak Lvice ukázaly svou sílu a v zápase dominovaly, velmi důležitým faktorem bylo, že se neprosazovala pouze jedna hráčka, či lajna a góly se rozprostřely mezi celý tým. Dominance na hřišti je znát i na počtu střel, jež celkově skončily 73:12, z čehož bohužel vyplývá slabší produktivita. Pět gólových asistencí si připsala M.Řepková. Vítězný comeback v brance prožila H.Ranochová, která se vrátila po sezóně strávené v dresu Tatranu. Nejlepšími hráčkami se staly za Chodov - Gabriela Žůrková, za Jičín - Lucie Paulovičová. Do haly na Jižní Město přišlo 85 diváků. 

Ohlasy trenérů: 

Jičín - Marcela Urbanová: "Od začátku zápasu jsme se snažili držet taktické pokyny, což si myslím že se dařilo. Poté nastaly zbytečné individuální chyby, bylo zde vidět, že soupeř je lepší. Byl to náš první zápas, a dále se již budeme snažit mít vzestupnou tendenci našich výkonů. Děkujeme soupeři za hru."

Chodov - Lukáš Procházka: "Musím holky pochválit za týmový výkon, i přes počáteční nervozitu jsme měli zápas herně od začátku pevně pod kontrolou. Největší naše bolest v zápase byla slabá produktivita, co jsme dokázali spálit bylo šílené. Ale věřím, že i v tomto se postupně budeme zlepšovat. soupeři děkujeme za férově vedené utkání a přejeme hodně štěstí do sezóny."


Generální
partner

Partneři
klubu