Hned ve druhém kole letošního ročníku extraligy žen se konala bitva o nadvládu na Jižním Městě, na Lvice tedy čekal soupeř v podobě Ivanti Tigers. Loňská střetnutí byla vždy vyrovnaná a chodovské ženy si připsaly dvě výhry a jednu těsnou porážku. Před touto sezónou celek Tigers prošel obměnou, přesunula se sem například právě z chodovského dresu Nikol Pekárková, rivalita se však nezmenšila a oba týmy chtěly prokázat kvalitu a vyhrát.

Do utkání vstoupily lépe Lvice, které se ujaly vedení hned v 1. minutě, když se prosadila Gabriela Tožičková. Následovala pasáž, ve které oba týmy měly řadu šancí, v chodovské brance ale zářila Jana Christianová, která před minulou sezónou přišla právě z Tigers. Ještě před koncem této třetiny lvice začaly mít více ze hry a dokázaly znovu skórovat, konkrétně Karolína Suchá a Chodov vedl již 2:0. 

Start druhé třetiny byl také v jasné režii lvic, hned po pár vteřinách vstřelila gól Martina Řepková, na kterou navázala v přesilové hře Gabriela Žůrková. To ale nebylo od Chodova zdaleka vše. Další dvě branky vsítila Suchá, jednou se trefily Anet Jarolímová s Danielou Frantíkovou a trefu zaznamenala opět i Řepková. Nejspíše jediným nepovedeným momentem třetiny byl gól Lucie Řezáčové z Tigers, díky kterému bylo jasné, že Christianová neudrží čisté konto. Lvice přesto pohodlně vedly 9:1 a hru zcela kontrolovaly. 

Do poslední části se tedy šlo prakticky za rozhodnutého stavu a dlouho se ani jeden tým nedokázal prosadit. Tolik omílanou 10. branku lvic si připsala kapitánka Jana Vávrová a po tomto zásahu oba týmy začaly znovu skórovat. Hattrick dokonala Martina Řepková a svou druhou branku vsítila Žůrková. Na oba tyto góly ale tentokrát Tigers dokázaly odpovědět, skórovaly Eliška Trojánková s Dominikou Steinbachovou. Další změna stavu už nepřišla, i když Tigers zkoušely hru v powerplay. Celkově tak zápas skončil přesvědčivou výhrou Chodova 12:3. 

Takto dominantní záležitost z pohledu lvic nejspíše nečekal vůbec nikdo, ty tak dál prokazují svou letošní kvalitu a hlavně týmovou hru. Velmi nadstandardní výkony navíc přidávají brankářky a to pak přináší takto vysoká vítězství. Kdo přišel na tento duel, rozhodně nelitoval a viděl řadu pěkných momentů na obou stranách. Nejlepšími hráčkami se staly za Chodov – Karolína Suchá, za Tigers – Eliška Chudá. 

Komentáře: 

trenér Chodova L. Procházka - ,,Výborný týmový výkon, podpořený skvělou Christy v bráně. Pracujeme poctivě v tréninku, myslím, že nás všechny to takhle baví a dokážeme to přenášet i do zápasu. Musím holky zase pochválit, ale je potřeba zůstat pevně nohama na zemi. Soupeři děkujeme za utkání a před Lucií Košturiakovou smekám za její úžasnou kariéru!!!‘‘ 

trenér Tigers M. Novák - ,,Do utkání jsme nevstoupili dle našich představ a soupeř se rychle chopil otěží. Postupně nás přehrával snad ve všech aspektech hry a zaslouženě zvítězil. Děkujeme za utkání a těšíme se na odvetu. Na závěr děkuji naší legendě a přeji jí hodně štěstí do budoucích let.‘‘


Generální
partner

Partneři
klubu