Nedělní skalp do té doby suverénní Mladé Boleslavi (4:3) měl několik hrdinů. Tom Ondrušek dal dva góly, optikou trenéra cenu za nejlepší výkon přebral po závěrečném hvizdu Ondřej Mikeš. TV diváci ČT sport zase ocenili autora 21 zákroků (ve třetí periodě dvou geniálních) Michala Rebra. Víno z rukou prezidenta Chodova Michala Bauera, který takto dekoruje muže po každém domácím střetnutí, ale přebral obránce Martin Pražan, host našeho rozhovoru.

O čem byla řeč? Mimo jiné o facce od Black Angels, na kterou reprezentační zadák reagoval iniciováním hráčské schůze bez přítomnosti trenérů. O svých výkonech, snaze nebýt při hře "jednoduchý", opuštění pracovní pozice ve firmě FAT PIPE i PINK BUBBLE.

Co červené víno pro muže zápasu, padlo? Udělal sis hezký večer?
"Tzv. Majkl award mě včera velmi potěšila, nebudu skrývat, že jsem ji hned otevřel. Nicméně zbylo ještě na další večery, dvě skleničky mi ke zhlédnutí záznamu včerejšího zápasu stačily. (smích)"

Kdyby si měl vybrat aspekty, ve kterých jsme byli lepší než Boleslav, co by to bylo?
"Za mě to určitě byly emoce a s tím spojené nasazení v zápase. Jinými slovy: byli jsme slyšet při každém bloku, střele či zákroku Žebráka. Každému se při takovém nastavení týmu hraje lépe, určitě nám také k výhře dopomohlo, že jsme v zápase vedli, a kvalita soupeře. Každopádně pracujeme na tom, abychom stejné nastavení aplikovali i na jiné soupeře."

Třeba Black Angels. Jak je možné, že stejný tým, který prohrál s nováčkem, teď sestřelil neporaženého lídra tabulky?
"Myslím, že jsem to pěkně definoval v předchozí otázce. Black Angels jsme podcenili a brali jsme výhru nad nimi jako samozřejmost. Zápas s nimi bylo pro nás takové dno, díky kterému věřím, že jsme si uvědomili spoustu věcí. Je to blbé, ale možná to bylo dobře, vzhledem ke zbytku sezony, že jsme s nimi prohráli. Uvidíme."

Po prohře s Black Angeles si inicioval hráčský mítink bez trenérů. Padl na úrodnou půdu?
"Ta iniciativa přišla z více stran, cítili jsme, že je potřeba otevřeněji komunikovat, některé věci si vyříkat, nastavit. Konkrétní příliš nebudu, některé věci si necháme pro sebe, ale ve zkratce pracujeme na týmovosti, sjednocení. Dříve byl Chodov postaven na individualitách, silné první lajně, cítíme, že teď to již není náš příběh."

Jak hodnotíš své výkony v letošní sezoně? V neděli si byl výtečný, ale po některých zápasech si čelil i kritice.
"Za uplynulou část sezony bych si dal tak 7,5/10, což považuji poměrně za vysoké číslo. Sedli jsme si v lajně a hrajeme úplně jiný florbal, ještě před Vítkovicemi jsme byli první v +/- celé ligy, od té doby zaznamenávám lehký pokles. Teď věřím, že po Bolce to zase půjde nahoru a přiblížíme se zase k našemu potenciálu."

Kritika byla na místě?
"Kritika je správná, tedy když je konstruktivní, což ne vždy bývá pravidlem. Je jasné, že nedokážu hrát vždy jak v Superfinále 2017, neměl bych se pak z čeho učit, kdybych hrál bez chyb. Snažím se ale si držet konstantně vysoký standard."

Prozraď tedy, na čem z konkrétních herních dovedností aktuálně makáš?
„Své nedostatky vnímám a momentálně pracuji hodně na svém nastavení v obranných činnostech, cítím, že jsem se zaměřil hodně na to, jak být při brejku co nejrychleji v útoku, ale díky tomu jsem zaznamenal pokles získaných balónů. Takže teď konkrétně pracuji na obranné fázi a zrychlení hry do protiútoku, už to není tak snadné jako dřív, všichni se naučili bekčekovat. (smích)"

Z mého pohledu si nejlepší, pokud si při hře jednodušší, nesnažíš se být pánem kreativity. Souhlasíš?
"Osobně tuto obecnou formuli opravdu nemám rád, považuji to vlastně za jednu z nekonstruktivních kritik. Hraj jednoduše, v překladu hlavně abys nic neposral. Jinými slovy ti někdo naznačí, že nehraješ podle jeho představ. Co je teda ta jednoduchost? Mám plácat balónek po mantinelu co nejrychleji, abych zrychlil hru? Nebo nemám přehrávat balónek do prázdné a raději střílet?"

Tak jinak. Tvůj projekt Grow se zaměřuje mimo jiné na mentální přípravu sprotovce. Daří se ti to aplikovat i na sebe?
"Nevím, jestli se mi to daří, ale pokouším se o to, stále se to učím, neustále přicházejí nové věci, kterým čelím a budu čelit. Myslím, ale že za tu dobu, co se tomu věnuji jsem se opravdu posunul, a to nejen ve florbale. Je to celoživotní proces, který mě baví."

Ke slušnému kotrmelci došlo i v tvém pracovním životě. Jak se ti daří na vlastních nohou tedy poté, co jsi položil svou práci pro FAT PIPE?
"Velmi dobře, hlavním motivem byl vlastní projekt GROW Sports, za poslední měsíc, co se tomu mohu plně věnovat, došlo k nárůstu individuálních spoluprací s mladými sportovci a nově také spolupracujeme s ženským týmem FLORBAL ÚSTÍ."

Jak se ti líbil růžový měsíc PINK BUBBLE? Cítíš, že by měli být sportovci činní v charitě?
„Myslím, že jistým způsobem by v ní měli být činní všichni lidé. Jsem rád, že tento projekt na Chodově proběhl, je to naprosto správně. Myslím, že způsob, kterým se to uchopilo, byl skvělý, změna klubové identity na růžovou, měla přesah. Škoda, že v těch dresech nemůžeme hrát i dál, docela nám slušely.“


Generální
partner

Partneři
klubu