Největší charitativní projekt v historii českého florbalu čili Růžový říjen Florbalu Chodov a PINK BUBBLE došel svého konce. Muži a ženy svlékli růžové dresy, na serveru sportovniaukce.cz probíhá do neděle 17. listopadu jejich aukce. Na konto nadačního fondu pomáhajícího onkologicky nemocným dětem by dle střízlivého odhadu mohlo poputovat více než 100 tisíc korun! Akci svou účastí podpořili také sportovní osobnosti, které na šesti domácích utkáních Chodova "vhodili" úvodní slavnostní buly. V článku si přečtěte, jak Růžový říjen viděli ze svého pohledu.

VIP "bulaři" dorazili na čtyři utkání mužské Superligy a dva duely ženské nejvyšší soutěže. Hned pět z nich dokázaly chodovské týmy dovést do vítězného konce včetně skalpu do té doby neporažené Mladé Boleslavi. Symbolickou tečku udělá během pondělního televizního utkání se Spartou (18. listopadu, 19:20 ve Sportovní hale Jižní Město), kde bude zástupcům PINK BUBBLE předán šek s konečnou sumou, herec a moderátor Jakub Kohák. Kohy, těšíme se na tebe!

Barbora Seemanová
plavkyně, držitelka několika národních rekordů, účastnice LOH 2016
(6. října, Chodov - Liberec 4:3)
"Užila jsem si to moc, byla ta pro mě zase další nová zkušenost a příležitost, jak pomoci dobré věci, za kterou jsem hrozně ráda. Růžové dresy mi přijdou jako super nápad a hrozně moc to podporuju. Charita je bezvadná a potřebná věc."

Karel Jarolím
bývalý trenér fotbalové reprezentace
(6. října, utkání žen, Chodov - Bohemians 14:0)
"Je důležité tyto akce podporovat nejen ve světě sportu. Bohužel, ne každý má to štěstí, aby mohl zažívat adrenalin při zápase. Ve florbale je tato akce výjimečná a snad se tímto činem zvedne i zájem veřejnosti o tyto organizace. Chodov si zaslouží velkou pochvalu za Růžový říjen!"

Michal Dusík
komentátor a moderátor ČT sport
(20. října, Chodov - Česká Lípa 5:3)
"Dámám růžová sluší vždycky. Ale chlap v růžovém? To vypadá hodně zvláštně, teda pokud to není pro dobrou věc, což byl tento případ. S bublinami se kamarádím pět let a je to úžasná organizace, která dělá super věci pro mladé lidi, kteří si prošli kopcem smůly. Je super, když jim v tom startu do života někdo malinko pomůže. Charita obecně je znak vyspělé společnosti, to znamená, že se nestaráme jen o sebe, ale i o druhé, kteří neměli tolik štěstí. Charita je to, co z nás dělá lidi, že umíme pomoci bez toho, abychom od toho čekali nějakou protislužbu. Takovéto akce jsou strašně potřebné.“

Anna Dušková
česká krasobruslařka, juniorská mistryně světa z roku 2016
(26. října, utkání žen, Chodov - Vítkovice 2:7)
"Myslím si, že sportovci se musí věnovat charitě! Tím, že jsou populární, můžou myšlenku pomáhat dostat k širší veřejnosti, ke svým fanouškům. Pro mě osobně je charita hodně důležitá a strašně ráda jsem přiložila ruku k dílu."

Jan Stárek
radní pro sport, kulturu a volný čas na Praze 11
(28. října, Chodov - Ostrava 7:6 po nájezdech)
"Je skvělé, když se každý zapojí do charity, nejenom sportovci. Cítím, že Česká republika má v tomto trošku hendikep, každý by měl pomáhat dle svých možností a schopností, ostatně proto jsem se do akce zapojil i já. Jen tak dál."

Vít Přindiš
kajakář, stříbrný medailista z MS 2017 a mistr Evropy z roku 2019
(3. listopadu, Chodov - Mladá Boleslav 4:3)
"Sport je obrovské privilegium a moci ho dělat profesionálně je něco, čeho si nesmírně vážím. Je super najít cestu, jak pomoci ostatním, ať je to takhle Růžovým říjnem, nebo jakkoliv jinak. Máte můj obdiv. Jsem rád, že charitativní tendence ve sportu sílí, je toho čím dál více a padá to na úrodnou půdu. Je to krásná myšlenka, někomu chtít pomoci!"


Generální
partner

Partneři
klubu