Dalším chodovským aktérem víkendového EFT ve Finsku, kde Češi obsadili po třech prohrách poslední místo, byl Mikuláš Krbec. Proti Finsku (2:3) neproměnil v pátek v první třetině sólový únik, v polovině duelu po nezištném pasu Toma Ondruška vstřelil branku na 2:2. A pak? Už nic, se Švédy (1:6) i Švýcary (2:8) v základní sestavě nefiguroval a plnil roli žolíka na oslabení.

Přesto si 20letý útočník a účastník prosincového MS akci pochvaloval. "Nejsilnějším" zážitkem sice zůstane direkt od Švýcarů, jeho pozice v týmu, náročné cestování i komplex, kde byl národní tým ubytován, ho potěšila.

Mrzelo tě vypadnutí ze sestavy na duely se severskými týmy?
"Vždycky, když člověk nehraje, tak ho to štve. Ale trenéři zkoušeli varianty a já to respektuji. Jsem připraven odevzdat týmu vše, jedno jestli budu na střídačce, nebo v první lajně."

Správný přístup, klobouk dolů!
"Vážím si i toho jednoho utkání. S nejlepším českým výběrem hrát ve Finsku proti nejlepším hráčům a mistrům světa je super."

Finové domácí EFT nakonec vyhráli a ukázali, že aktuálně světovému florbalu vládnou, ovládli MS 2016 i 2018. Čím to?
"Jejich hra je fakt úžasná, v pohybu jednoduchá a přitom efektivní, až pak vyniknou jednotlivé individuality. Týmový výkon jaký má být!“

Zocelila tě účast na EFT v tom smyslu, že byť jsi hrál domácí šampionát, nemáš nic jistého?
"Spíš mi zase ukázalo směr a vrátilo mě zpět na cestu, po které chci já i tým kráčet. Musíme být mnohem lepší a připravenější, abychom dokázali proti TOP trojce uspět. Musíme více trénovat, víc makat mimo plac a jak rád říkám, být více grow."

Jak náročné je chodit na hřiště jen na oslabení a zbytek utkání sledovat v mikině coby náhradník?
"Náročné to je hodně, ale člověk se na to dokáže připravit. Upraví si podle toho rozcvičku, je neustále v tempu během zápasu tak, aby pak mohl podat co nejlepší výkon. Tak to dělám i já."

Na čem máš optikou trenérského štábu pracovat?
"Máme individuální feedback formou videa, ale nikdo se nebaví příliš konkrétně o individuální hře. Jsem dostatečně inteligentní a mám dostatečnou sebereflexi, abych si zpětnou vazbu mohl říct sám."

Tak povídej, co řeklo zrcadlo…
"Musím mít lepší reakce, hrát balony dříve, být neustále v pohybu, umět se adaptovat na mezinárodní level, chtít vyhrávat balony a dávat góly."

Z jiného soudku. Jak tě znám, máš rád svůj klídek a komfort. Jak se ti líbí model, že trenéři určují složení pokojů dle svého uvážení?
"Zajímavé, tohle mi ještě nikdo neřekl, že mám rád svůj komfort. (smích) Ale v určitých věcech to mám rád, to je pravda. A pokoje? Vůbec mi to nevadilo, naopak jsem rád, že poznám nové lidi. Třeba teď jsem strávil pět dní s kluky z Vítkovic, to byla velká zkušenost. V rámci týmovosti je to myslím super prvek."

Na pokoji to klapalo, co na place, s kým se ti v národním týmu hraje dobře, když odmyslím Chodováky?
"Asi to moc neřeším, je mi to jedno. Ale určitě preferuji mladší hráče, kteří se neustále hýbou, a můžeme pak hrát více dynamický florbal. To mě baví."

Poprvé EFT neproběhlo na jednom místě, ale ve třech arenách, kam jste vyráželi ze své základny ve sportovním centru Eerikkilä. Vzalo to nějaké síly?
"Regenerace je důležitá a určitě se cestování na týmu podepsalo. Ale reprezentace musí být natolik profesionální, aby se dokázala připravit za jakýchkoliv podmínek. Ale přiznávám, že v noci ze soboty na neděli to bylo hodně náročné, přijeli jsme kolem půlnoci a na poslední utkání se Švýcary jsme vstávali brzy ráno."

Všichni také chválili komplex, ve kterém jste pobývali.
"Ubytko bylo nejlepší, co jsem zažil, naprostá špička. Je vidět, že Český florbal se snaží udělat nám co nejlepší podmínky."

Jaký byl nejsilnější prožitek skončeného EFT?
"Asi prohra se Švýcarskem. Poprvé, co jsem v národním týmu, jsme od nich utrpěli takovou porážku. Nebylo to úplně příjemné, takže to je první věc, na kterou si vzpomenu."


Generální
partner

Partneři
klubu