Nad pondělním televizním zápasem proti Spartě (7:1) převzal záštitu radní hlavního města Prahy Mgr. Jan Chabr. Člen TOP 09 dorazil do Sportovní haly Jižní Město v doprovodu stranického kolegy a radního městské části Prahy 11 Mgr. Jana Stárka, po utkání předal ocenění nejlepším hráčům zápasu Michalu Rebrovi s Lukášem Ujhelyim a také přispěl částkou 3500 korun pro Nadační fond PINK BUBBLE. DĚKUJEME!

Chabr zvolil stejnou formu pomoci, jako proti Ostravě Stárek - 500 korun za každý vstřelený gól. Jihoměstský radní navíc vydražil i dres chodovské útočnice Adély Jůzové za 2000 korun. "Při hře Sparty bez brankáře jsem trošku trnul, kolik jim ještě do odkryté branky nasázíte," smál se pražský zastupitel, který byl po utkání i hostem našeho videorozhovoru. Na co přišla řeč? Třeba na nedostatečný počet sportovních hal v hlavním městě.

Jaké se vám jasná výhra Chodova v derby se Spartou líbila?

"Musím říct, že jste předvedli impozantní výkon, smetli jste je jak parní válec."

Co florbal jako sport, oslovil vás?

"Líbí se mi moc, je to hodně dynamická hra. Nepřijdu s ním do kontaktu moc často, ale divácky je velmi atraktivní. Florbal jsem hrál jen za gymnaziálních let, ale musím říct, že to byl krásně strávený večer."

Působíte na Praze 6, takže to máte kousek do "střešovické stodoly" na Tatran.

"Je to tak, kousek od Tatranu bydlím, když před čtyřmi nebo pěti lety hráli Superfinále, tak jsem se byl i podívat."

Co jste na Superfinále říkal, malý sport dokáže díky tomuto konceptu na jeden den vyprodat největší sportovní arenu v Česku?

"Je to úžasné, přidává to ohromně vašemu sportu na popularitě. Řešili jsme to s kolegy, že florbal je jeden z mála sportů, kterému kontinuálně roste členská základna, což je v dnešní době unikátní. Jiným svazům počet členů klesá, kdežto vy zažíváte obrovský boom."

To je pravda, a také coby pražský klub, jeden ze šesti superligových, vnímáme nedostatek sportovních hal v hlavním městě. Je to na magistrátu téma?

"Ano, je. Aktuálně zpracováváme novou koncepci rozvoje sportovní infrastruktury. Zabýváme se i těmi staršími objekty, Praha má některé velké mezery, tou největší je stadion Strahov. Obří areál, který dnes víceméně slouží jen jako tréninkové hřiště fotbalové Sparty."

Takže by nová hala mohla vyrůst tam?

"V útrobách je asi stovka drobných nájemců, kteří tam mají kanceláře a sklady, plus je tam i několik sportovišť. Squashový klub, posilovna, solárko, fyzioterapie. A my se zamýšlíme, co s tím dál, nicméně jenom zasanovat ten stav, který aktuálně je na Strahově, je investice kolem miliardy. Společně s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy jsme vytipovali asi třicet lokalit v Praze, kde by se do budoucna mohla rozvíjet sportovní infrastruktura. Tím cílem, alespoň z mého pohledu, by neměla být velká monotematická sportovní hala, ale zkusit postavit multifunkční sportoviště, kterým je třeba vaše hala, aby ho mohlo využít vícero druhů sportů."

Máte na sobě růžovou šálu, získala si vás společná akce Chodova a PINK BUBBLE Růžový říjen, která vygenerovala 179 000 korun pro onkologicky nemocné děti?

"Strašně se mi líbí ta myšlenka, když se propojuje sport s pomocí lidem, kteří to potřebují. Je skvělé, když se občanská společnost dokáže dát dohromady a sesbírá peníze na dobrý účel, kterou nadace PINK BUBBLE určitě je. Proto jsem i dorazil a rozhodl jsem se přispět částkou 500 korun za každý gól domácích."Generální
partner

Partneři
klubu