Ve středu vedení Chodova uvedlo do funkce asistenta Davida Podhráského bývalého reprezentanta Adama Štegla. O pět dní později k obdobnému kroku dochází i u elitního týmu žen. Lukáši Procházkovi vypomůže Karel Štefek, chodovský srdcař a dosavadní kouč starších žákyň. Karle, vítej na palubě! V článku naleznete kromě Štefkova pohledu na věc i názory na doplnění stavu z úst Procházky i sportovního manažera klubu Ondřeje Neumana.

Štefek je velký všeuměl, renesanční člověk. Kromě dosavadního koučování omladiny funguje jako sponzor Chodova, jeho firma Timberbox vyrábí mimo jiné plakety pro anketu Počin měsíce, coby bubeník nechybí na téměř žádném domácím utkání elitních týmů. Navíc mu v klubu hraje syn Jenda a dcera Zuzana.

"Snažím se být tam, kde jsem potřebný a kde mi to dává smysl. Další pozice v klubu, třeba prezident, mě neláká," vysvětluje se smíchem svůj široký záběr Štefek. "Nejvíc si na Chodově cením všech lidí, kteří vše dělají rádi a těší se na každý trénink, turnaj, zápas. Myslím si, že tady máme hodně dobré zázemí velkého klubu a musíme si toho všichni vážit," dodává 42letý rodák z Prahy, který u ženského "áčka" doplní Lenku Lačňákovou a kondičního trenéra Petra Brabce.

"Nové angažmá vzniklo po dohodě s Lukášem, máme hodně společného a jsme oba naladěni na stejnou notu. Můj hlavní cíl je přinést do týmu pozitivní náladu a držet na střídačce společnou chuť hrát pořád naplno, a to i když se zrovna nedaří. Vím, že je před námi velký cíl, ale jinak než týmově to nejde zvládnout," těší se na novou výzvu Štefek a zodpověděl i dotaz, zda dokáže velkému kamarádovi na střídačce oponovat.

"V tom problém nebude. Určitě dokážu říct svůj názor a hodně věcí s Lukášem konzultujeme. Ale rozhodně nejsem člověk, který by jen přikyvoval. Když se mi něco nebude zdát, tak to řeknu."

"S Karlem se už nějakou dobu známe, působili jsme spolu u dětí, takže to není žádný krok do neznáma. Vím, jakou dokáže dát týmu energii, povzbudit ho, nahecovat. Jsem přesvědčený, že nám to bude klapat a že nás všechny bude společná práce bavit," přidává svůj pohled Procházka.

Štefka a Procházku pojí i další společný jmenovatel, mají podobně staré syny, kteří oba působí v mládežnických týmech Chodova. "Jendis je o rok starší než Vojta a má asi víc odehráno, ale nedá se říct, který je lepší nebo horší. Oba mají své kvality a florbal je baví, to je nejdůležitější," směje se Štefek.

A jak je na tom s trenérskou aprobací? Žádný samouk není, vlastní trenérskou licenci C. "Přiznávám, u týmu A žen je to o dost vyšší level, než jsem zatím měl možnost vykonávat. Ale mám rád výzvy, mám za sebou společné trénování s Ondrou Neumanem, Elí Hoffmanovou i Lukášem a snažím se učit od všech co nejlépe. Navíc navštěvuji semináře a rád se dovzdělávám," prozradil Štefek a promluvil i o ženské Extralize.

"Úroveň je asi velký oříšek, moc týmů, co umí hrát florbal, tam není. Ale to je otázka pro unii, jestli je důležité mít v Extralize tolik klubů, aktuálně dvanáct."

A slovo závěrem? Nechme promluvit i sportovní manažera klubu Ondru Neumana. "Jsem rád, že se podařilo ještě před koncem roku realizační tým žen doplnit. Sezonu jsme odstartovali s tím, že na doplnění realizačního týmu k Lukymu, Lence a Brabimu nebudeme tlačit. Nicméně věděli jsme, že s ohledem na vytížení všech a zkvalitňování práce s týmem zejména směrem k play-off bychom rádi ještě posílili. V osobě Karla Štefka se nám z mého pohledu propojuje vše, co potřebujeme. Jsou tam silné vazby na klub, na Lukáše, i na ženskou složku v níž se Karel zapojil. K tomu všemu je tu jeho vždy přítomná pozitivní energie, kterou do své činnosti vkládá. To je něco, co náš ženský tým 100% posílí a jsem přesvědčen, že jsme tak našli poslední dílek do mozaiky úspěchu letošní sezony. Holky mají nejlepší zázemí a péči, kterou kdy měly a věřím, že to společně se svým realizačním týmem přetaví v dobytí met nejvyšších a vše bude klapat!"


Generální
partner

Partneři
klubu