Oba jihoměstské kluby Florbal Chodov a Ivanti Tigers spojily síly a těsně před vánočními svátky uspořádají dopolední zápas pro žáky a žákyně základních škol na Praze 11. Takzvaný Schoolmatch se s podporou Městské části Praha 11 uskuteční ve čtvrtek 19. prosince od 10 hodin ve Sportovní hale Jižní Město.

Z jihoměstských škol se do akce zapojily ZŠ Donovalská, ZŠ Campanus, ZŠ K Milíčovu, ZŠ Ke Kateřinkám a ZŠ Mikulova. Z těchto škol by mělo dorazit přibližně 480 dětí a zbylá kapacita haly je k dispozici pro „běžné“ diváky.

Akce navazuje na povedený projekt z loňského roku, kdy zápasu chodovských mužů a Sokola Královské Vinohrady přihlíželo více než 500 žáků a žákyň z Gymnázia Opatov a atmosféra v hale byla vynikající.

Oba jihoměstské kluby se dlouhodobě dělí o Sportovní halu Jižní Město a tentokrát bude oficiálně domácím týmem Chodov, nicméně jedná se o projekt obou klubů a oba se také zapojují do organizačních prací. Velkou propojenost potvrzuje David Podhráský, který má na starosti marketing na chodovské straně. „Již loni jsme si jasně řekli, že pokud máme hrát dopolední zápas, tak to musí být pro jihoměstské děti v naší hale. Loňský zápas měl velký úspěch a když jsme při vyhodnocení přemýšleli, jak akci ještě posunout napadly nás dvě věci. Hrát pro základní školy, abychom mladším dětem, než jsou gymnazisti, ukázali krásu našeho sportu a zároveň ještě zintenzivnit komunikaci vůči Praze 11, což zajišťuje derby obou zdejších klubů. Přestože jsme domácím týmem, tak na organizaci zápasu úzce spolupracujeme se zástupci Ivanti Tigers a věříme, že díky tomu laťku akce zase o kousek posuneme.“

Ještě jedna zajímavost se k zápasu pojí, neboť půjde o první extraligový zápas po skončení MS. „Jelikož věříme, že české reprezentantky uspějí a přivezou medaili, tak by zápas mohl být i oslavou tohoto případného úspěchu,“ uzavírá David Podhráský.


Generální
partner

Partneři
klubu