Už dlouho se nestalo, aby oba naše elitní týmu nemusely pro čtvtfinále opustit hranice Prahy. Letos tomu tak bude, protože muži si ze 3. místa vybrali střešovický Tatran a ženy z 2. pozice pražskou Bohemku. Obě série začínají domácími zápasy v sobotu 7. března.

Muži vybrali Tatran

Mužský tým zakončil základní část vysokou domácí výhrou nad Otrokovicemi. Tento zápas už nemohl nic změnit na 3. místě, které Chodov získal díky 58 získaným bodům. Jelikož si Boleslav vybrala Vinohrady a Vítkovice Otrokovice, zbylo pro Chodov na výběr duo Bohemians - Tatran. Z této dvojice vybral mužský tým Tatran a oba týmy se tak v play off střetnou poprvé od jara 2013, kdy se Chodovu podařilo poprvé v historii Tatran vyřadit.

Tatran skončil po základní části na 6. místě, když získal 34 bodů a svou účast v play off definitivně potvrzoval až v posledním kole. Tatran vede bývalý reprezentační kapitán Milan Fridrich a opírá se především o několik hráčů, kteří už nakoukli do seniorské reprezentace. Za všechny musíme jmenovat Filipa Langera, Milana Meliše či exznojemské duo Šindelář - Pánek. 

V kádru Tatanu nalezneme jediného hráče s chodovskou minulostí a tím je brankář Frühbauer, na chodovské straně najdeme hned 7 hráčů, kteří v minulosti nosili dres Tatranu. Jsou jimi Michal Rebro, Vojta Šimůnek, Šimon Doubek, Tom Ondrušek, Marek Vávra a zraněné duo Michal Podhráský a Tomáš Vávra. Mistrovský titul s Tatranem získali i všichni 3 trenéři David Podhráský, Adam Štegl a Milan Šindelář.

V základní části si oba týmy podržely výhodu domácího hřiště. Chodov doma vyhrál 13:10 a Tatran ve Střešovicích vyhrál 6:4.

Série startuje v sobotu 7. března na Jižním Městě, kde se hraje od 16:30. Pokračuje pak v neděli 8. března na stejném místě, když se bude hrát od 17:00.

Lvice sáhly pro Bohemku

Chodovské ženy na závěr základní části rozstřílely Olomouc a díky výhře Vítkovic v derby s Ostravou, skončily na 2. místě po základní části. Vítkovice při volbě sáhly po Tatranu a na lvice zbylo trio Židenice, Bohemians a Panthers. Realizační tým po dohodě s hráčkami vybral Bohemku.

Bohemka skončila v základní části na 7. místě. V sezóně se opírala především o produktivní duo Hana Poláková a Adéla Bočanová, které zaznamenaly 54, respektive 53 bodů. 

V dresu Bohemky nastoupí trio bývalých chodovských hráček, přičemž nejvýraznější stopu na Chodově zanechala Eliška Vrátná, ale vynechat nemůžeme ani Elišku Císařovou a Julii Chaloupkovou. Na straně lvic mají klokaní minulost kapitánka Jana Vávrová a zkušené duo Jana Christianová a Gabriela Žůrková.

V základní části vyhrály lvice oba zápasy, když nejprve doma rozstřílely Bohemku 14:0 a venku to bylo 10:1.

Série startuje v sobotu 7. března na Jižním Městě, kde se hraje od 19:30. Pokračuje pak v neděli 8. března na stejném místě, když se bude hrát od 14:00.


Generální
partner

Partneři
klubu