Těšíte se? Těšte se! 26 zápasů dlouhé martyrium jménem základní část Superligy je u konce, o víkendu začne čtvrtfinále play off, ve kterém muži vyzvou v nejstarším florbalovém derby Tatran Střešovice. Jaká to bude série? Na koho si dát v týmu Střešovic pozor? A může naskočit do branky soupeře legendární brankář Tomáš Kafka? K rozhovoru jsme přizvali tři osobnosti Chodova, aby tyto dotazy pomohly rozklíčovat. Promluvili hlavní trenér David Podhráský, asistent kapitána Ondřej Mikeš a gólmanská jednička Michal Rebro.

Vyrovnaná vzájemná bilance ze základní části, kde Chodov skončil po zisku 58 bodů třetí, nutí k respektu. Doma vyhrál tým z Jižního Města v divokém duelu 13:10, venku podlehl 4:6. Oba týmy se v play off střetnou poprvé od jara 2013, kdy se Chodovu podařilo v semifinále poprvé v historii Tatran vyřadit 4:2 na duely.

Podhráský: Vrcholový florbal do Stodoly nepatří!

V čem nám bude Tatran sedět více než Bohemka, po které jsme také mohli sáhnout?
"Bohemka získala o čtrnáct bodů víc než Tatran a i díky výsledkům v Poháru Českého florbalu, kde prošla do finále, je hodně sebevědomá. S Tatranem máme paradoxně horší bilanci v základní části, ale přesto si myslíme, že to je pro nás lepší soupeř. Navíc věřím, že série s Tatranem bude hlavně o florbale."

Kterých věcí se musíme vyvarovat, abychom nedopadli jako při vzájemném duelu na Tatranu?
"Hlavně budeme muset dávat góly, což se nám ve zmiňovaném zápase nedařilo, když se jejich brankář Frühbauer zblázni a předvedl 32 úspěšných zákroků. Ale nejvíc to bude asi o tom, abychom dokázali zápasy držet ve svých rukách."

Venkovní zápasy by mohla hostit nová hala Střešovic v Řepích. Je to výhoda?
"Zatím nemáme finální rozhodnutí, kde se bude hrát. Myslím, že by to bylo dobře hlavně pro florbal. Ke Stodole mám vřelý vztah, protože jsem tam strávil krásná léta, ale vrcholový florbal už tam nepatří."

Mikeš: Z týmu mám mnohem lepší pocit než dřív!

Coby jeden z nejzkušenějších hráčů Chodova, jak vnímáš play off?
"Je to dokola opakovaná fráze, ale play off je ta část sezony, na kterou se každý hráč těší nejvíce. S věkem se to ještě posouvá, takže já se těším extrémně. Nic zásadního ale neměním. Člověk si dá větší pozor na to, aby dobře spal, jedl a byl na zápasy ready v hlavě, ale není důvod měnit svoje návyky. Jen se ke všemu přistupuje s větší pečlivostí a koncentrací."

Optikou asistenta kapitána, jak je na tom náš tým, je správně hladový?
"Za sebe musím říct, že mám z toho týmu úplně jiný pocit, než v předchozích dvou sezonách. Snažili jsme se postupně celý rok pracovat na nějaké týmové energii a nastavení, a začíná to být cítit. V těch TOP zápasech základní části bylo vidět, že ten tým umí fungovat skvěle, že je tam chuť. Proto věřím, že se to naplno projeví v play-off. Těším se na to."

Co čekat od série s Tatranem?
"Očekávám skvělou sérii, atmosféru, velké nasazení. Věřím, že derby přitáhne lidi na tribuny a každý zápas bude stát za to. Co se týče Tatranu, je potřeba do té série jít s pokorou. Letos s nimi máme vyrovnanou bilanci a přesvědčili jsme se o tom, jak dokážou být nepříjemní. Mají velmi mladý tým, bude je zdobit dravost a nasazení, stejně jako několik velmi kvalitních individualit. My potřebujeme hrát náš florbal a věřím, že sérii zvládneme."

Rebro: Langer je hrozba, Kafka chytat nebude!

Jsi ready chytat svůj nejlepší florbal v sezoně?
"Cítím se připraven fyzicky i psychicky. Zároveň vím, že s větší intenzitou tréninků a zápasu se dá jít ještě dále."

Už jsi v kabině hovořil a nastínil hru Tatranu? Přeci jen jsi tam řadu let působil a získal v roce 2015 i mistrovský titul?
"Zatím nebyl prostor, určitě se budu snažit předat vhodná doporučení a znalosti. Nicméně máme dobrou znalost soupeře a velmi silný trenérský tým, který pro nás přichystá hluboký detail."

Kdo je pro tebe nejnebezpečnějším hráčem Tatranu?
"Z mého pohledu je nejvíce a zároveň nejméně čitelný Filip Langer. Mohu si být jist, že něco vymysli, ale nikdy nevím, co to bude. (smích)"

Jak vidíš své gólmanské rivaly Frühbauera s Křížem, kteří ladí na své první play off v kariéře?
"Jako dravé mládí s velkým potencionálem. Jejich silnou stránkou je, že když jim to sedne, tak “udělají” zápas. Zároveň však vnímám jistou nevyrovnanost výkonu jako jejich slabinu, kterou má v mládí skoro každý.“

Co Tomáš Kafka, který byl na pár zápasech Tatranu připraven coby náhradník?
„Do brankářského možná ano, ale do branky nepůjde. Tato možnost dle mého mohla nastat v případě záchranářských práci, kterým se Tatran úspěšně vyhnul. Tam by jeho obrovská zkušenost byla znát. V play off, kde už může být výsledek jen lepší, a kluci mohou být v klidu, nenastoupí."


Generální
partner

Partneři
klubu