Pandemie koronaviru ochromila sportovní svět, ani tuzemský florbal nebyl ušetřen. Všechny soutěže napříč kategoriemi byly zrušeny, v Superlize ani ženské Extralize nebyl udělen titul. Fanoušci i členové Chodova si alespoň v minulém týdnu zpříjemnili domácí karanténu hlasováním o nejlepší šestici sezony. A do brankoviště svými hlasy poslali starší žákyni Karolínu Bačkovou.

Velký chodovský brankářský talent má za sebou náročný ročník. Bačková pravidelně nastupovala za dva mančafty, individuálně pracovala na speciálních gólmanských trénincích, začala spolupracovat s Honzou Barákem. Kromě toho naházela dvanáct asistencí, zahrála si v reklamě na FAT PIPE a také dostala šanci zahájit cyklus bilančních rozhovorů s nejlepšími hráči Chodova.

Gratulace k neoficiálnímu titulu chodovský brankář sezony, co na to říkáš?
"Děkuji, velmi mě to potěšilo a hlavně překvapilo! Vůbec jsem to nečekala."

Dle mého soudu se tu kloubí dvě věci. Nesporná brankářská kvalita a zřejmě početný fanklub na sociálních sítích, souhlas?
"Zřejmě ano. (smích). Chtěla bych tímto poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali."

Jak náročné pro tebe osobně bylo ukončit sezonu před jejím vrcholem?
"Předčasné ukončení pro mě byla velká rána. Poslední rok v žákovské kategorii a nemůžu ho ani pořádně dokončit. Mrzí mě to, jelikož se „stržkami“ to byla opravdu skvělá sezona plná vyhraných turnajů a skvělé nálady."

Oplakala si takovýto konec?
"Málem k těm slzám opravdu i došlo."

Celý rok jsi pendlovala mezi dvěma kategoriemi, docházela na speciální gólmanské dýchánky. Dalo ti to zabrat?
"Jsem už celkem zvyklá, že chytám dvě kategorie najednou, takže to náročné nebylo. Jak u starších žákyň, tak u dorostenek to bylo fajn."

Jak hodnotíš své výkony v sezoně?
"Nechci se chlubit, ale musím říci, že jsem celkem spokojená, byl to dobrý ročník. Ale vždy by to mohlo být lepší."

Tak povídej, co by se mohlo vylepšit?
"Nebyla jsem občas úplně spokojená s přístupem týmu k tréninkům. A co se mého chytání týče, tahle sezona mi ukázala hodně mých slabin. A to jak technických, tak i po psychické a sportovní stránce."

K ruce jsi dostala i Honzu Baráka, bývalého reprezentačního brankáře, který s aktivním chytáním skončil před rokem. Řešili jste to spolu?
"Hodně. Spolupráce s Barim mi pomohla najít moje chyby, které jsem sama neviděla a ani si neuvědomovala, že je dělám. Zaměřili jsme se nejen na techniku, ale i na sportovní psychiku, za což jsem mu vděčná."

Střihli jste si i společné natáčení spotu pro FAT PIPE, kde jsi ztvárnila hlavní roli.
"Tlačila jsem tři hodiny trakař, vážně super. (smích) Ale vážně, reklama pro FAT PIPE byla pro mě určitě zajímavá a hlavně nová zkušenost, za kterou jsem moc ráda."

Když se podívám do statistik, hned mě trkne tvých dvanáct asistencí. To je fantastický počin, věnuješ se tomu na tréninku nějak speciálně?
"Ano, na tréninku se občas výhozům věnuji navíc, ale není to jen o technice, je to i o rychlém rozhodnutí na hřišti. A také o tom se domluvit s útokem, aby věděli, že tam možnost mého rychlého výhozu dopředu vůbec je."

Už jsme to nakousli, tvá žákovská léta jsou u konce, co ti bude nejvíce chybět?
"Asi ten systém turnajů. Z toho důvodu, že jsme vždycky měli strašnou motivaci se dostat do finále s Bohemkou nebo Tigers, a celé to vyhrát. A budoucnost? Dorostenky budu už chytat třetím rokem, takže se ničeho nebojím."


Generální
partner

Partneři
klubu