Sezónu 2019/20 násilně ukončil koronavirus před jejím vyvrcholením a my jsme poprosili trenéry jednotlivých kategorií, aby se z ní ohlídli. Vzhledem k tomu, že výsledkově nejdůležitější část sezóny nenastala, tak se bude hodnotit hlavně cesta jednotlivých týmů. Ale i cesta může být cíl, jak říká oblíbené moudro. 

Na toto hodnocení naváže od pondělí nový projekt #trenujemespolecne, který bude probíhat přes členskou sekci. Těšit se můžete na florbalové, kondiční i kompenzační tréninky, které zvládnete i v domácí karanténě. Stranou samozřejmě nezůstanou ani brankáři. Cílem je být maximálně připraveni, až nás vláda vypustí ven, abychom se mohli zase připravovat společně. Takže v pondělí bedlivě kontrolujte členskou sekci a své e-maily.

A teď už jdeme na hodnocení jednotlivých trenérů. V tomto článku naleznete úryvky z hodnocení jednotlivých, kompletní texty pak najdete v členské sekci u svého týmu. Začínáme od nejmenších.

Přípravka FLOORBALL GROUP (Dáša Strandová): "Celá soutěžní 7mi kolová ligová sezóna zkrácená o období play off byla i tak štědrá na úspěchy, veselé momenty, nezapomenutelné zážitky s dětmi, kolegy trenéry a také rodiči, kteří byli vždy v hojném počtu připraveni s pomocí přípravce. Ne vždy, však šlo vše samo hladce a proto díky za toleranci a pochopení i když to děláme podle nejlepšího vědomí. Některé situace píše sám život a stále se učíme je vyhodnotit a dále na ně reagovat."

Elévky (Fany Kutnarová): "I přes to, že byla tato sezona lehce náročnější, co se organizace týče, musím poděkovat všem rodičům za jejich komunikaci a fungování v celé sezoně. Obrovský dík patří těm, kteří ochotně pomáhali s pořádáním turnajů, které na nás letos vyšly hned zpočátku sezony. Speciální dík si zaslouží Zdeněk Ploch, který nám několikrát za sezonu zachraňoval krk. Nebudu lhát, že toto byla jedna z nejtěžších sezon, které pamatuji. Nyní nezbývá než doufat, že se všichni znovu potkáme na soustředění a řádně se připravíme na sezonu nadcházející. Díky holkám a všem rodičům a také kolegům trenérům za tuto sezonu."

Elévové (Jakub Brejcha): Letošní sezónu jsem trénoval spoustu talentovaných, nadšených a velice šikovných dětí, kteří mají velký florbalový potenciál do budoucna. Na tréninky chodili vždy s velkým zápalem se naučit něco nového. Během sezóny jsme propojovali všechny možné aktivity a sporty, aby se u dětí rozvíjely všechny sportovní aspekty jako je obratnost, síla, rychlost apod. Všechny kroky jsme směřovali tak, aby byly děti dobře připravené na elitní florbal. 

Mladší žákyně (Anna Kutnarová): "Vzhledem k většímu počtu holek v kategorii jsme oproti předchozím sezónám zvolili jiný přístup k turnajům. Přihlásili jsme pro ně nejen ligu mladších žákyň, která se hraje systémem 3+1, ale také přebor mladších žáků hraný systémem 5+1. Tímto krokem jsem chtěla v první řadě docílit toho, aby všechny holky pravidelně hrály zápasy, protože protočit 16 holek na jednom trojkovém týmu by bylo obtížné."

Mladší žáci (David Podhráský): "Ročník 2008 kategorii hodně okysličil, ročník 2007 se díky tomu uvolnil a cítil jsem, že letos celá kategorie působí daleko víc jako tým a bylo vlastně jedno, kdo byl kam nominován na ligu, protože všichni fungovali v kolektivu velmi dobře. A to včetně holek, které s námi trénovaly a přinášely do tréninků zase jinou atmosféru."

Žáci White (Tomáš Bečán): "Hodnocení mé první trenérské sezóny je určitě pozitivní. Jsem rád, že i přes trochu nešťastné rozdělení obou týmů do soutěže starších žáků se s tím hlavně nás White 2 tým popral. Za White 1 jsme se drželi v nejvyšších košich a dokázali si, že s dostatečným sebevědomím a klidem na hokejce, můžeme uhrát takřka každého. V obou týmech panovala super atmosféra a jak já tak Márty Krob jsme se sezónou spokojený"

Starší žákyně (Karel Štefek): "Sezónu hodnotím hodně pozitivně, už od Prague games 2.místo a samozřejmě soustředění, které nás nakoplo zase o velký kus dál. Holky díky možnosti ještě hrát chlapeckou kategorii a dorostentky, mají za sebou potřebné tréninky a zápasy navíc. Myslím, že propojení stržek a stržů v tréninku přinesl větší herní kvalitu."

Starší žáci (Jirka Pochop): "Měli jsme relativně úzký, ale nutno říci stabilní kádr, ze kterého všichni pravidelně chodili na tréninky. Prakticky nikdo nevypadl na delší dobu, pouze jedno dlouhodobé zranění a jeden odchod, v tomto ohledu opět jen pozitiva. Loňská sezona a úspěchy z Falunu zvedly sebevědomí hráčů, ale v některých případech vedly k myšlenkám, že pokora a nutnost kvalitně pracovat na tréninku a vzájemně se podporovat, není třeba. Nelze se tedy divit, že se to projevilo ve výsledcích, kdy se nám příliš nedařilo." 

Dorostenky (Eliška Moulisová): "Všechny zápasy se třemi adepty na postup byly od začátku sezóny vyrovnané, nejdřív se v průbězích zápasů projevovala velká namotivovanost, bohužel někdy asi i přemotivovanost, a na ní navazující ne stoprocentní koncentrace, kdy v těchto zápasech padaly hodně rychlé góly na obou stranách. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané, ale v odehraných 7 vzájemných zápasech jsme nakonec nasbírali pouhé 2 body za dvě remízy, 5x jsme nakonec tahali za kratší konec provazu, z čehož 3x nám výhra utekla mezi prsty vždy prohrou o gól."

Dorostenci FLOORBALL GROUP (Honza Svoboda): "Oba týmy hrály 1.ligu dorostenců, každý však v jiné divizi. Kluci tak museli zvládnout za obrovské podpory rodičů často nepříjemné cestování např. do Budějovic, Plzně, Chomutova, Kadaně a dalších destinací. Dorostenci FG pro letošní sezonu trénovali v jedné tréninkové skupině, víkendové zápasy pak hráli hráči v dorosteneckém týmu Start98 nebo Chodova. Výhodou konceptu spojených tréninků byl přehled o všech hráčích, jejich práci v tréninkovém procesu a možnost pracovat se všemi hráči najednou. Byť to z počátku nebylo lehké, troufám si tvrdit, že hráči koncept pochopili a přijali. Tréninkové zápasy před ligovým víkendem měly náboj, každý chtěl vyhrát „pro svou barvu“."

Juniorky (Elí Hofmanová): "Na zápasech se hráčky prezentovaly většinou atraktivním a aktivním florbalem, střílely hodně gólů, reagovaly dobře na pokyny trenérů a individuálně se během sezóny zlepšovaly. Pozitivní je za mě i zapojení mnoha hráček ročníku 03/04, mezi kterými bylo občas těžké vybrat koho nominovat vzhledem k tomu, kolik kvalitních hráček těchto ročníků máme v klubu."

Junioři FLOORBALL GROUP (Kuba Adam): "Do hlavní juniorské soutěže, která se znovu odehrála v trochu pozměněném systému přihlásil FG poprvé v historii dva týmy – Chodov a Start. V tréninkové skupině společně trénovali hráči, kteří se dostali do kádru Chodova, ovšem byli zde i někteří hráči, kteří ať už převážnou nebo jen krátkou část sezóny strávili i v dresu Startu. Tým Startu byl pak tvořen převážně dorostenci, kteří se krom svých dorosteneckých soutěží představili i v juniorské soutěži, ve které mohli porovnat své schopnosti s o rok či o dva roky staršími hráči, a tak nabrat cenné zkušenosti."

Ondřej Neuman - sportovní manager: "Hodnotit sezónu před jejím vrcholem je naprosto nestandardní zážitek a určitě to má velký vliv na celkový dojem z našeho klubového fungování i na jednotlivé kategorie, zejména z pohledu výsledku, který opravdu moc hodnotit nelze. Ale protože se snažíme o dlouhodobou a koncepční práci, tak i pře mimořádnou situaci a neočekávaný brzký konec přinesla samozřejmě spoustu zpětné vazby, zkušeností, zážitků a samozřejmě i dílčích výsledků, které hodnotit lze. Za mne musím kriticky a objektivně přiznat, že letos jsme rozhodně neměli našlápnuto na tolik happy-endů jako loni, kdy jsme hráli na celostátní úrovni všechny týmy minimálně TOP 4 v play-off. To je odrazem jak vysoké laťky ze sezony 18/19, tak i mnoha dílčích neúspěchů a někde se nebojím sebekriticky říct, že i manažerských, personálních či strategických selhání v našem rozhodování a plánování. Z toho se chceme poučit a jednoznačně zlepšit. Co naopak vnímám velice pozitivně je opravdu rostoucí síla stabilita struktury, kterou máme vymyšlenou opravdu revolučně a postupné kroky naplňování naší filozofie ukazují, že jsme na správné cestě. Těší mě rostoucí stabilita a síla ženské složky, šíře mládeže, unikátní práce s výkonnostními strukturami v kategoriích starších žáků/žákyň až po juniory a juniorky a v neposlední řadě úspěšnost kategorie U23 a celého projektu FG. Obrovský dík za spolupráci a zároveň potenciál k dalšímu zlepšení vnímáme v personální oblasti a celém našem realizačním týmu. Na tom chceme a budeme dále stavět abychom byli i nadále TOP organizací ve všech směrech.

Kompletní hodnocení si můžete přečíst v členské sekci u své kategorie.

Děkujeme všem hráčkám, hráčům, trenérům a rodičům za bezproblémový průběh sezóny a v pondělí už zase #trenujemespolecne , byť jen online.


Generální
partner

Partneři
klubu