Ženy vládnou světu. Nebo alespoň florbalu na Chodově. Brankářku Karolínu Bačkovou a "levou" obránkyni Nelu Jirákovou doplňuje v anketě LINEUP sezony na postu pravého beka Kristýna Lechnerová. Gratulujeme, dobrá volba! Lechnerová je juniorskou reprezentantkou, v základní části posbírala za 20 utkání 37 bodů, navíc byla na stáži ve Švédsku. A na sociálních sítích je jako doma.

V rozhovoru jsme probrali odklad světového šampionátu juniorek, florbalové sny i exil v Praze, kde sdílí byt se spoluhráčkami Klárou Pabiánovou a Marií Havlíčkovou. Řeč přišla i na inspiraci hvězdným hokejistou Tylerem Seguinem.

Vítej mezi nejlepší chodovskou šesticí sezony! Jak na tuto anketu nahlížíš?
"Určitě mi udělala velkou radost, na Chodově je spousta dalších vynikajících obránců, kteří by si to zasloužili."

Asi to nemohlo dopadnout jinak, máš za sebou vydařený ročník, navíc na instagramu tě sleduje přes 2700 fanoušků, o hlasy nebyla nouze.
"Je to tak. Trochu neskromně bych řekla, že toto byla zatím moje nejpovedenější sezona, jak co se zisku kanadských bodů týče, tak i herně. Takže to je asi za mě ten hlavní důvod. Ale zapřít to, že jsem influencer, se samozřejmě nedá. (smích)"

Na tvém profilu máš mimo jiné označenou hvězdu Dallasu Tylera Seguina, pročpak?
„Jelikož jsem fanoušek NHL a celkově hokeje, tak je to jeden z mých vzorů. A jestli je Tyler milenec nebo platonická láska? To se uvidí v budoucnu, ale momentálně jsem spokojená tady u nás. (smích)“

Zpátky na hřiště. Sezona byla ukončena před jejím vyvrcholením. Jaká byla tvoje první reakce?
"Nebylo to nic příjemného. O to více, že během sezony moc kvalitních zápasů neodehrajeme. Proto jsem se těšila na dramatické zápasy minimálně od semifinále play off. Ale bohužel, nestalo se. Teď už s tím nic neuděláme, zdraví je přednější."

Vrcholem tvé dosavadní kariéry mělo být MS juniorek ve švédské Uppsale. Šampionát byl ale kvůli koronaviru přeložen z května na září.
"Za mě i za celý tým je to určitě veliká úleva a radost. Měla jsem strach, že by MS juniorek mohlo být úplně zrušeno, jako třeba letošní MS v hokeji. Takže rozhodně cítím radost, snad se to v září povede."

Jak moc vám odklad šampionátu, kde budete obhajovat bronz z roku 2018 ze St. Gallenu, uškodí?
"Asi by bylo lepší hrát v původním termínu a navázat tak plynule na sezonu v plné formě. Navíc se nám celý cyklus v reprezentaci poměrně dařilo a všechno směřovalo právě na květnové mistrovství světa. Uvidíme, jak se nakonec podaří zorganizovat přípravu přes léto, ale protože v tomto týmu je opravdu výborná parta, tak věřím, že budeme skvěle připraveny. Nakonec budou pro všechny týmy podmínky stejné."

Tvá dorostenecká kariéra je u konce. Příští rok budeš právoplatně juniorka, což znamená, že budeš moci hrát Extraligu. Těšíš se?
"Určitě je to můj hlavní cíl, už v této sezoně jsem měla možnost pravidelně se ženami trénovat, což mě zase posunulo o kus dál."

Navíc jsi v únoru strávila týden na stáži v FBC Malmö.
"Byla to obrovská zkušenost zatrénovat si s hráčkami nejlepší ligy světa. Ráda bych tam v budoucnu ještě zamířila, to přiznávám. Úroveň tamních tréninků, přístup hráčů i zázemí je úplně na jiné úrovni, než jsme zvyklí. Takže pro mě určitě velká motivace."

To věřím, florbalu už jsi hodně obětovala, pocházíš z Mladé Boleslavi.
"Je to tak. Poté, co jsem tady v Mladé Boleslavi odehrála svoji poslední sezonu s klukama v Technology, jsem si už vybírala školu s ohledem na přestup na Chodov. Chodím druhým rokem na zdravotní školu obor nutriční asistent."

V Praze máš byt?
"Bydlíme společně s juniorskými spoluhráčkami Klárou Pabiánovou a Májou Havlíčkovou na bytě, který je přímo vedle haly Jižní Město. Společně si i vaříme, takže o zábavu je postaráno. (smích) Během sezony se mezi školou, tréninky a zápasy moc volného času nenajde, takže domů se dostanu jen zřídka."

Stejně jako my všichni máš teď hodně volna. Jak ho trávíš?
"Přiznám se, že nejsem žádné ranní ptáče a ráda si pospím. Každopádně mám tréninkový plán od kondičního trenéra reprezentace, který je zaměřen hlavně na posilování, což každý den plním. Kromě toho si chodím i zaběhat a střílím si na zahradě.“


Generální
partner

Partneři
klubu