Jedna kapitola končí, další příběh začíná. Pokud odmyslíme letošní předčasně ukončený ročník, chodovské ženy během posledních pěti let čtyřikrát hrály Superfinále, jednou zvedaly nad hlavu vítěznou trofej. Klobouk dolů, obrovské díky všem zúčastněným. Do sezony 2020/21 ale půjdou jiné Lvice, notně omlazené. Hlavní trenér Lukáš Procházka skládá po vlně odchodů nový mančaft, jaká bude jeho podoba? V článku naleznete výčet příchodů i odchodů, stejně tak stávající soupisku ženského kádru. K situaci se kromě Procházky vyjádřil i sportovní manažer Chodova Ondřej Neuman.

Pamatujete na rok 2015? 18. dubna to byl před 6891 diváky v O2 areně úžasný chodovský den. Lvice porazily hegemona ženského florbalu Herbadent Praha 11 SJM s přehledem 4:1 a zajistily pro klub z Jižního Města první mistrovský titul jeho bohaté historie. Dva góly tehdy dala Martina Řepková, jednou skórovala Jana Vávrová, dříve Vojáčková.

„Je to pro nás splnění letitého snu," dojímala se před novináři trenérka Michaela Marešová. O rok později ve finále proti Vítkovicím se Řepková s Vávrovou prosadily opět, ale po nájezdech se z výhry 4:3 radoval soupeř. A tehdy se zrodilo i velké prokletí...

Ani příští dvě vzájemná Superfinále, která se z O2 areny přesunula do Ostravy, nerozhodlo klasických 60 minut. Ale jak v roce 2018, tak o rok později, slavily hráčky Vítkovic. Jednou po vítězství 3:2 v prodloužení, podruhé skončila infarktová přestřelka výsledkem 7:6 v prodloužení.

Škoda, úžasná generace by si přinejmenším ještě jedno juchání s pohárem zasloužila. Další šanci už nedostane.

Ani jedna ze zlatých střelkyň ze Superfinále 2015 totiž v září modrobílé barvy neoblékne. Řepková si vyzkouší zahraniční angažmá, Vávrová ukončila ve 33 letech aktivní kariéru. Kromě Řepkové zamířily do Švýcarska i reprezentantky Magdalena Plášková s Nelou Jirákovou, celkový počet odchodů se zastavil na číslovce 12.

Jedna éra došla svého závěru, na nových hráčkách bude, aby na výkonnost a velké úspěchy svých předchůdkyň navázaly. Co na to říká hlavní trenér Lukáš Procházka? "Klíčové ztráty přišly poměrně rychle a nečekaně, ale myslím, že jsme se celkem rychle postavili zase na nohy. Samozřejmě ta práce je úplně jiná, ale zatím je to skvělé a cítím, že nás to všechny baví. I když je jasné, že hráčky jako je Žůra, Nela, Řepa, Majda, Anet, Gejby a další nenahradíte, to je v českých podmínkách nemožné. Vsadili jsme proto na mládí – budeme hrát ligu s prakticky juniorským týmem, bude to prostě jiný Chodov, než na který jsme byli poslední roky zvyklí," prozradil Procházka.

"Ještě asi mnohokrát ve spojení s naším ženským kádrem použiji slovo restart. Samozřejmě zkušenosti a okamžitou kvalitu, kterou ztrácíme v podobě letošních odchodů, nelze nahradit skokově, zvláště pak na české ženské/dívčí florbalové scéně. Ale z hlediska potenciálu a nastavení jsem přesvědčen, že tvoříme kádr perspektivní a hladový po rozvoji, růstu a z toho plynoucím zlepšování. Dá se tedy říct, že zcela přirozeně a automaticky přepustíme chorobné ambice okamžitého úspěchu, které nás často limitovaly, někomu jinému. Předpokládám, že při rozložení sil se nám ambice zeměpisné přesunou do Ostravy, či tady v Praze zřejmě nově směrem na Řepy, kde bude hrát Tatran. My rozhodně nerezignujeme na kvalitní práce a snahu o kvalitní hru a výkony, ale samotný výsledek bude rezultátem toho, jak tvrdě budeme pracovat," dodal sportovní manažer Chodova Ondřej Neuman.

S jeho slovy souzní i Procházka. "Ambice nemohou být takové, jako tomu bylo dříve, ale věřím, že pokud budou holky pracovat tak, jak pracují teď v přípravě, tak vyrostou českému florbalu další výrazné osobnosti. Holkám, které odcházejí, bych chtěl za sebe poděkovat, myslím, že ty poslední roky byly pro Chodov velmi úspěšné, doufám, že jim zahraniční angažmá přinese to, co si od něj slibují. A o nový Chodov nemám obavy, chce to jen trochu trpělivosti."

Tak hodně štěstí, nové Lvice!

Změny v kádru - odchody:

Jarolímová, Anet - přerušení vrcholové kariéry
Jiráková, Nela – Chur
Kellovská, Karolína - přerušení vrcholové kariéry / studium na VŠ
Kellovská, Kristýna - zájem Bohemians
Plášková, Magdaléna - Red Ants
Preisslerová, Eva - ukončení spolupráce
Řepková, Martina – Chur
Svačinová, Markéta - přerušení vrcholové kariéry / studium na VŠ, jiné priority
Tožičková, Gabriela - ukončení vrcholové kariéry
Vávrová, Jana - ukončení vrcholové kariéry
Vrbová, Johana - přerušení vrcholové kariéry / studium, práce, jiné priority
Žůrková, Gabriela - návrat Jičín

Změny v kádru - příchody:

Balková, Natálie - Tigers Start98
Hýsková, Adriana - příchod juniorky / Chomutov (v jednání)
Chaloupková, Hana - příchod juniorky
Keprtová, Vanessa Rebecca - příchod juniorky
Lechnerová, Kristýna - příchod juniorky
Polívková, Adéla - Tigers Start98
Škorpová, Monika - příchod juniorky
Poláková, Eliška - Ústí n.L. / v jednání
Štolbová, Vendula - Ústí n.L. / v jednání
Křečková, Veronika - Nové Strašecí / v jednání
Suchanová, Patrície - SLAVIA Plzeň / v jednání
Vachovcová, Ivana - SLAVIA Plzeň / v jednání

Kádr v přípravě:

Ranochová, Hana (G)
Christiánová, Jana (G)
Balková, Natálie
Belicová, Kristina
Frantíková, Daniela
Hanzlíková, Tereza
Havlíčková, Mária
Hýsková, Adriana
Chaloupková, Hana
Jůzová, Adéla
Keprtová, Vanessa Rebecca
Lechnerová, Kristýna
Polívková, Adéla
Suchá, Karolína
Škorpová, Monika
Poláková, Eliška
Štolbová, Vendula
Křečková, Veronika
Suchanová, Patrície
Vachovcová, Ivana


Generální
partner

Partneři
klubu