Tak trochu jiné Prague Games, které riziko nákazy COVIDEM-19 ochudilo o tradiční účast elitních mládežnických družstev ze zahraničí, došly v neděli svého konce. A pro Chodov šlo v konkurenci českých a sedmi slovenských mančaftů o vydařené vystoupení, na největší úspěch a zlaté medaile dosáhly dívky v kategorii G14! Kromě toho hrály modrobílé celky i další tři finálová klání. Všem účastníkům gratulujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu!

V ohlédnutí za PG 2020, které proběhly v hlavním městě od 8. do 11. července, nemůžeme začít jinak, než zlatým tažením G14. Po úspěšné základní skupině (dvě výhry, jedna remíza) porazily svěřenkyně sester Kutnarových ve čtvrtfinále v "Floorball Group derby" Tigers Start 98 Kunratice vysoko 10:3, v semifinále pak v nádherném zápase udolaly "zelené" FBŠ Bohemians 4:3, se kterým ve skupině remizovaly 2:2

Vítěznou branku do sítě Bohemky vstřelila v čase 39:56 Nikola Skoková, která v zápase pobrala dva góly a dvě asistence. Ve finále se Chodovu postavily dívky z Klatov, které odešly poraženy 5:8. Skoková se s 15 góly za šest utkání stala nejlepší střelkyní turnaje a s přehledem také vyhrála kanadské bodování.

Kateřinu Kornfeldovou pak organizátoři vyhlásili nejlepší brankářkou turnaje.

"Celý turnaj hodnotím velmi kladně. Holky, které jsem viděla v zápasovém zápřahu poprvé, se předvedly v dobrém světle. Ty, které znám, zase ukázaly, že v minulé sezoně udělaly velký pokrok. Když jim všem vydrží elán a chuť se zlepšovat, bude velká radost je dál trénovat. I pro mě to bylo letos první finále na PG za celou florbalovou kariéru, takže holkám ještě jednou moc děkuju za skvělé zážitky a moc se těším na to, co společně dokážeme v sezoně," zhodnotila zlaté Prague Games hlavní trenérka chodovské G14 Anna Kutnarová.

A další kategorie? V G12 podlehly chodovské dívky ve finále Slovenkám ze ZŠ Nemšová 1:5 (Anička Plochová byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje), ve finále play off "B" G16 zase Vítkovicím 2:3. A stejný osud potkal jejich spoluhráčky ve finále "A" G18, kde se z vítězství 4:1 radoval Tatran.

Ivana Vachovcová se s 16 góly za osm duelů stala nejlepší střelkyní turnaje.

Vysokou porážkou 0:6 s Tatranem skončilo podařené tažení Chodova v chlapecké kategorii B17. V základní skupině chlapci brali šest bodů za dvě vítězství a dvě porážky, v play off ale nejprve smetli 6:2 Spartu, následně 5:2 Sokol Brno, a v semifinále v nesmírně vyrovnané bitvě, kterou až v nájezdech rozhodl Jakub Dufek, 4:3 své přemožitele ze základní skupiny Náchod.

"Primárně jsem rád, že kluci mohli po dlouhé době hrát nějaké zápasy. Finále je samozřejmě úspěch, za který jsem vděčný, ale ukázal nám mnoho věcí, na kterých musíme pracovat. V posledním finálovém zápase s Tatranen nám došly síly a hlavně jsme nebyli dostatečně důrazní v předbrankových prostorech. O tom pak samozřejmě svědčí i krutý finální výsledek," přidal svůj postřeh kouč B17 Adam Havránek.


Generální
partner

Partneři
klubu