Prázdniny jsou v plném proudu, a přestože se virus snaží znepříjemňovat nám život, jako každý rok i letos se další měsíc ponese ve znamení letního soustředění naší mládeže. V letošním roce budeme za zpřísněných hygienických opatření "okupovat" Smržovku. V tomto článku pak budeme průběhy jednotlivých soustředění a kategorií tradičně sledovat a přinášet Vám aktuální informace. Sledujte proto nejen tento článek, ale samozřejmě také naše oficiální kanály na sociálních sítích.

SOUSTŘEDĚNÍ - FLORBAL CHODOV a Tigers Start98 Kunratice (mladší žákyně, starší žákyně)

1.den - V pořádku jsme dorazily na Smržovku, kde už nás (autobus) netrpělivě vyhlíželi kluci, kteří svoje soustředění končili. My jsme začaly obědem, byly na přivítanou výborné špagety. Trochu jsme se zdržely rozdělením do pokojů, ale dopadlo to dobře a všechny jsme spokojené se svými spolunocležnicemi. Do našeho prvního tréninku jsme vlétly naplno a po delší době jsme se zase skamarádily s florbalkama a gólmanky si začaly zvykat na chrániče. Bylo to fajn, těch tréninků nás čeká fakt hodně, ale určitě to dáme.
Po sladké večeři (buchtičky se šodó) nás čekaly herní tréninky, což nás hodně bavilo. Těšíme se zase na zítra, zdravíme domů, jsme všechny v pořádku.


2. den – Dnes jsme den odstartovaly klidnou rozcvičkou za lehkého deště a hned po ní následovala naše první snídaně na penzionu. Po ní následoval už první ranní tréninkové bloky. K obědu byl výborný řízek a po něm zasloužený polední klid. Odpolední trénink proběhl opět bez komplikací a po něm proběhla regenerace v bazénu. Po výborné večeři nás ještě čekal poslední večerní trénink. Aby holky před spaním netrpěly hladem, byla na penzionu připravena ještě druhá večeře. Teď už začíná být na pokojích pomalu ticho a my se všichni těšíme na zítřejší nabitý program.

3. den – Středeční ráno jsme zahájili opět lehkou ranní rozcvičkou. Počasí naštěstí bylo o poznání lepší než včera, a tak jsme mohli tentokrát nechat šusťákovky na penzionu. Po snídani jsme se vydali na první tréninkové jednotky. Na následném obědě jsme si opět pochutnali a mohl následovat polední klid. Odpolední trénink proběhl bez problémů a v mezičase jsme stihli i zdravou svačinu v podobě hroznového vína. Pak už jsme se mohli pomalu těšit na večeři, po které následoval večerní herní trénink. Jelikož mladší žákyně měly téměř celý den florbalový půst, večer vzaly konečně florbalky do rukou. Starší žákyně si naopak florbalový půst naordinovaly až na večerní trénink. „Odpočinkový trénink“ ovšem nakonec skončil dvěma lehkými výrony, ale obě pacientky jsou zcela v pořádku a pod naším dohledem. 😊

4. den – Prosluněné ráno začalo již klasickou poklidnou rozcvičkou. Po snídani byly holky rozděleny do 4 stejně početných a stejně výkonnostních skupin, které se posupně vystřídaly během dne v lese i v hale. Toto rozdělení nám umožnilo více se soustředit na klíčové aktivity, které jsou potřeba zlepšovat. Například technika střelby nebo samotná technika hole. V lese jsme holky trochu potrápily vědomostní a běhací hrou. Během dne se také všechny skupiny vystřídaly v bazénu, jelikož nám dnes počasí přálo. Po vydatné večeři nám sotva stihlo slehnout a už jsme opět mířili na trénink. Ten byl opět čistě herní (florbalový). Po něm se holky mohly opět těšit na druhou večeři a po ní už proběhla jen sprcha a večerka. Teď už se těšíme na poslední celý den na soustředění!

5. den – Poslední celý den nám začal opět rozcvičkou za krásného počasí. Po ní opět snídaně a po snídani první trénink. Ten byl tentokrát zpestřen o hodinový blok v tělocvičně, kde holky potrénovaly v gymnastice a obratnosti. Po obědě využily starší žákyně možnost vykoupat se v bazéně, mladší žákyně šly na trénink a bazén si užily až po něm. Po večeři nás čekal poslední večerní trénink našeho soustředění. Mladším žákyním byl připraven mini-turnaj a starší žákyně si naposledy užily hru 5+1. Zítra ráno nás čeká balení a snídaně. Starší žákyně zítra také ještě čeká jeden halový trénink a mladší žákyně stráví čekání na autobus procházkou v lese.
Informace o zítřejším příjezdu budou zde. (Předběžný příjezd – 14:00.)

Zítra na viděnou! 


Autobus za nedlouho vyrazí, u Jedenáctky bude zhruba ve 13:30.


Generální
partner

Partneři
klubu