Preventivní opatření v Česku se sice zpřísňují, ale florbal je odhodlán sezónu rozjet a také dokončit. Proto o víkendu 12. a 13. září startují obě nejvyšší soutěže. Zatímco muži vyrazí v sobotu na hřiště České Lípy, lvice čeká domácí premiéra v neděli proti Olomouci.

Kádr ženského týmu zažil přes léto zemětřesení. Dlouho budovaný tým v minulé sezóně ovládl pohárovou soutěž a chtěl urvat i mistrovský titul. Když došlo k násilnému ukončení sezóny, zavládlo v týmu obrovské zklamání. Možná i to mělo vliv na letní exodus. Do Švýcarska vyrazily reprezentantky Řepková, Jiráková a Plášková, Žůrková se vrátila do Jičína, sestry Kellovské odešly do Bohemians a šestice Tožičková, Vávrová, Preisslerová, Svačinová, Vrbová a Jarolímová minimálně dočasně přerušila kariéru. S těmito deseti hráčkami odešlo neuvěřitelných 319 kanadských bodů z loňské sezóny a nepočítaně zkušeností.

A tak zkušený trenér Lukáš Procházka začal stavět takřka nový kádr. Může se spolehnout na dvě špičkové brankářky Christianovou a Ranochovou, ostřílené lvice Frantíkovou, Hanzíkovou, Suchou či Jůzovou a zástup mladých a neskutečně talentovaných hráček. Z těch, které nosily chodovský dres už loni, musíme jmenovat Havlíčkovou, Keprtovou či Lechnerovou, které již mají dokonce zkušenost s ženskou reprezentací nebo slovenský expres Kristinu Belicovou. V juniorské reprezentaci najdeme z nových posil Natálii Balkovou, Patrícii Suchanovou a nejčerstvější posilu Elišku Chudou. Ale v kádru lvic najdeme i další zajímavá jména, o kterých může být hodně slyšet. Za všechny jmenujme plzeňskou střelkyni Ivanu Vachovcovou.

V neděli 13. září v 18:30 padne ve Sportovní hale Jižní Město první buly nové sezóny a nový tým lvic se do toho vrhne. Chybějící zkušenosti budou holky nahrazovat elánem a výrazně by jim pomohla i podpora vynikajících chodovských fans!

Závěrem připomínáme, že v prostorách Sportovní haly Jižní Město musí mít diváci nasazeny roušky a měli by dodržovat dvoumetrové rozestupy.


Generální
partner

Partneři
klubu