Ve čtvrtém kole na lvice čekaly pražské Panthers. Velmi nepříjemný soupeř, jenž třeba na srpnovém turnaji Czech Open dělal favorizovanějším týmům velké problémy, střešovický Tatran dokonce porazil. V sezoně si panterky zatím připsaly jednu výhru.

To lvice si chtěly spravit náladu po prohře ve Vítkovicích v posledním kole. A podařilo se. Střetnutí, které se odehrálo na Jižním Městě, nakonec skončilo 6:1 pro chodovské ženy. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Adéla Polívková a právě ona se po vítězství rozpovídala o průběhu utkání, návratu k florbalu a také o státnicích v době COVIDU-19.

Áďo, na Chodově jsi nováček, proč ses rozhodla právě pro angažmá v modrobílých barvách?

V mém přestupu hrála roli hlavně Jana Christianová, která mi po roční pauze vnukla myšlenku návratu na hřiště a přestupu do Chodova. Po schůzce s trenérem už pak rozhodování nebylo tak složité, jelikož i po odchodech mnoha hráček patří Chodov mezi kvalitní týmy v české Extralize.

Sama jsi teď zmínila, že si měla v kariéře pauzu, tak jaký byl návrat k tréninku a hraní?

Po prvních dvou týdnech tréninků, kdy měl bolel snad každý sval na těle jsem se pomalu rozkoukala a bylo to už jen lepší. Velký nezvyk byl také, když se volná odpoledne obratem změnila na 4 tréninky týdně. Jsem ale nakonec ráda, že jsem se do toho florbalového kolotoče zas zapojila, i když sama vidím, že rok pauzy je znát jak na kondici, tak na hokejce a ještě nějaký čas mi zabere tuhle mezeru dohnat.

Letní příprava tedy pro tebe byla vlastně i náročnější?

Nejdřív jsem si myslela, že to bude běhat samo, ale rychle jsem zjistila, že je to omyl a naopak bude ještě těžší získat kondici zpátky, taky jsem už kromě brankářek nejstarší hráčka v poli. Návrat byl tedy náročný, a to jsem zdravá, myslím, že holky, co se vrací po zranění to musí mít ještě těžší. Ačkoliv zrovna na tréninkách v písku si troufám říct, že jsme trpěly všechny stejně.

Tomu věřím. A na ten věk jsem se chtěla zeptat - ty rozhodně nepatříš mezi “staré” hráčky, ale přesto si teď, jak si sama psala, nejstarší hráčkou v poli.. jaký je to pocit, být v takhle mladém týmu?

Je to nezvyk, v Tigers jsem vždy patřila do té mladší části týmu, takže si teď vůbec nepřipadám že bych měla být jedna z nejstarších, možná jen tím, že nemám stažený TikTok a nemusím sbírat míčky a rozlišováky.

Pro hodně mladých holek z týmu znamenaly první kola Extraligy vůbec také jejich první starty, jak vnímáš ty začátek soutěže?

Řekla bych, že zatím plníme papírové předpoklady. Co se týče nováčků, tak na některých spoluhráčkách bych rozhodně nepoznala, že se jedná o jejich první zápasy v extralize a snadno se vyrovnají i zkušenějším soupeřkám. Na celkovém herním projevu ale lze vidět, že je teprve začátek sezóny a ještě se mezi sebou v lajnách sehráváme.

V posledním kole jste se utkaly s Panthers. To je tým, který umí být velmi nepříjemný, co jste si řekly v šatně před zápasem?

V šatně nám trenér dal pokyn, abychom hrály aktivně a snažily se dostat obránkyně soupeře více pod tlak a odebíraly jim míčky tam, kde chceme. Byly jsme si vědomy toho, že Panthers nejsou lehký soupeř, snažily jsme se je tedy nepodcenit a mít zápas pod kontrolou celých šedesát minut, abychom bez komplikací získaly 3 body.

Přesto mi přišlo, že to před první brankou bylo nervózní..

Ano, první gól nás lehce uklidnil, ovšem daleko klidnější a vyrovnanější výkon to od nás byl až od 2. třetiny. V první třetině se nám moc nedařila rozehrávka, kterou jsme ve druhé třetině zlepšily, byly více na míčku, a to nám dodalo i více sebevědomí.

Ještě v průběhu první části si zaznamenala dva góly. První z nich byl na 2:0 a lehce kuriózní. Mířila si při té dorážce ze vzduchu?

Tenhle gól jsem se pouze snažila jakkoliv dorazit, u obránkyň byl poskakující míček a mně se ho naštěstí podařilo správně trefit, samotnou mě to překvapilo, protože dorážky před brankou nejsou rozhodně moje silná stránka.

Vypadala si překvapená. Poté si zvyšovala na 3:0 pěkným gólem naopak z výběhu, v tomhle případě si věděla, kam si chtěla vystřelit?

Měla jsem ve výběhu hodně prostoru a mohla jsem zvednout hlavu a zamířit. Snažila jsem se vystřelit na vzdálenou tyčku a jelikož gólmanka měla clonu ve výhledu, tak to tam naštěstí také prošlo.

Již si zmínila, že váš výkon byl od druhé dvacetiminutovky lepší, celkově tedy - jaký byl podle tebe zápas?

Celkově bych řekla, že právě druhá třetina byla naše nejlepší, co se herního projevu týče. Ale zápas bych zhodnotila rozhodně kladně, dařilo se nám většinu šancí Pantherek likvidovat a výhra 6:1 nad nevyzpytatelným soupeřem je dobrou motivací do dalších zápasů. Zároveň jsme ale také mohly vidět nějaké mezery, které ještě musíme zlepšit, jelikož týmy jako například Vítkovice daleko více trestají jakékoliv naše chyby.

Je také škoda, že se vám občas nepodařilo proměnit vyloženou šanci a navíc tedy Christi bohužel jednou inkasovala..

S tím určitě souhlasím, zrovna já jsem měla několik vyložených šancí, které by nás v důležitějších zápasech mohly ještě hodně mrzet. Na proměňování šancí musíme rozhodně ještě zapracovat. Christi chytala výborně, škoda jednoho zbytečného gólu, kdy jsme špatně reagovaly na rychlé rozehrání soupeře, který se dokázal pár přihrávkami dostat pomalu přes celé hřiště.

V příštím kole vás čeká Start, v minulé sezoně ještě Tigers. I když se tým víceméně celý změnil bude to pro tebe speciální?

Určitě bude, v Tigers jsem hrála 7 sezón, přišla jsem tam v 16ti letech a mám to tam stále ráda. Bude to ale úplně jiné, tým mají také obměněný a momentálně tam jsou myslím 3 hráčky, se kterými jsme spolu hrály. Za což jsem ale na jednu stranu ráda, hrát proti holkám, se kterými jsem v Tigers 7 let hrála a kamarádila se s nimi by mi rozhodně nebylo příjemné.

To chápu, co od toho utkání očekáváš?

Rozhodně 3 body. Na Czech Openu jsme s Tigers hrály a zápas skončit naší těsnou výhrou a myslím si, že všechny budeme chtít výhru zopakovat. Očekávám ale, že nám Tigers určitě nedají jediný míček zadarmo, ač se složení obou týmů hodně obměnilo, pořád to je jihoměstské derby, které bylo vždy napínavé.

A co dalšího čekáš od zatím nejisté sezony?

Od téhle sezony vůbec nevím, co čekat. Bude rozhodně hodně nevyzpytatelná, ať už kvůli vládním nařízením a případným karanténám jednotlivých hráčů nebo celých týmů. Naším úkolem je každý zápas odehrát na 100 % a bojovat o každý bod, jelikož nám vláda může ze dne na den ukončit sezonu. Cílem bych určitě dala Superfinále, věřím, že až se v lajnách sehrajeme a budeme plnit přesné pokyny, budeme velmi nepříjemným soupeřem a ukážeme-li vše, co v nás je, rozhodně proto není Superfinále nesplnitelným cílem.

Jak si vůbec prožívala poslední měsíce a především březen - duben, kdy v podstatě celá republika "byla v karanténě"?

Naštěstí jsem mohla pořád chodit do práce, kdybych byla celé dva měsíce jen zavřená doma, tak bych se asi zbláznila. Na druhou stranu mi karanténa narušila studium, kdy jsem kvůli uzavření školy nemohla dokončit všechny zkoušky, takže jsem měla státnice místo června až v srpnu a prázdniny jsem tak převážně strávila u učebnic.

A státnice proběhly úspěšně?

Naštěstí ano, měla jsem štěstí na otázku.

Závěrečná otázka - na svých sociálních sítích zveřejňuješ příspěvky z nádherných dovolených, je cestování tvou největší vášní?

Kromě dobrého jídla asi ano, ráda cestuji do zahraničí, ať už v rámci Evropy, nebo i někam dál, bohužel teď kvůli koronaviru mám od cestování na nějakou dobu pauzu.


Generální
partner

Partneři
klubu