Od úterý 10. listopadu jsou muži opět v plném tréninkovém procesu a pátek 13. listopadu Český florbal potvrdil, že Livesport Superliga dostane výjimku od Ministerstva zdravotnictví a florbal se tak může těšit na restart nejvyšší mužské soutěže. Naši muži by měli do obnovené soutěže vstoupit o víkendu 28. a 29. listopadu, ale ve hře je i termín 21. listopadu.

O restartu soutěže mluvili Bari & Dejv v klubovém podcastu

V uplynulých dnech probíhalo mnoho jednání mezi Komisí elitního florbalu a medializace (KEFAM) a ostatními účastníky Livesport Superligy o podmínkách restartu a nastavení pro pokračování soutěže. Diskutovaly se různé scénáře restartu soutěže termínově, ale i z pohledu bezpečnosti, testování a nejefektivnějšího vynaložení nákladů. Pro soutěž bylo velmi důležité propojení se zařazením do programu Covid II Sport, který bude sloužit i k pokrytí nákladů na testování hráčů před víkendovými dvojkoly. V rámci jednání se podařilo KEFAMu po intenzivních diskusích nalézt vhodný formát pro aktuální pokračování soutěže. 

Za Chodov se k obnovení soutěže vyjádřil hlavní trenér David Podhráský: "Už jen obnovení možnosti trénovat jsme přijali s obrovským nadšením. Hráči se po celou dobu poctivě připravují, ale florbal je kolektivní sport a společný trénink nic nenahradí. Náš prezident Michal Bauer je součástí KEFAMu, takže jsme měli informace z první ruky a od začátku jsme byli ve shodě, že chceme udělat maximum pro to, aby se hrálo. Je to skvělá zpráva pro florbal jako celek a samozřejmě i pro hráče, kteří už možná trochu ztráceli víru. I my jsme si samozřejmě vědomi mnoha úskalí, ale jsme připraveni dodržet všechna stanovená pravidla a věříme, že vše bude fungovat. Naší jistou výhodou může být, že již 16 hráčů našeho kádru již nemoc prodělalo na přelomu září a října."

Hráči superligových klubů budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla, mezi která patří také povinné pravidelné testování na onemocnění COVID-19 formou PCR testů před každým hracím víkendem, což se netýká hráčů, kteří mezi pozitivní test v poslednách 90 dnech a jsou tedy chráněni  dočasnou imunitou.


Generální
partner

Partneři
klubu