Muži Chodova se minulé úterý vrátili do haly. Po dlouhé pauze zaviněné COVIDEM stihli tři společné tréninky, stejná porce je čeká tento týden. A o víkendu ostrý superligový zápas, možná… "Věnovali jsme se práci s balonkem, oživili herní systém. A také vyčistili atmosféru," popsal Milan Šindelář, který společně s Adamem Šteglem převzal za nepřítomného Davida Podhráského roli hlavního kouče.

PRVNÍMU TÝDNU PO NÁVRATU DO HALY SE VĚNOVAL I 10. DÍL PODCASTU BARI & DEJV

Společné povídání spolu děláme poprvé, jsi nervózní?

"Nervózní nejsem. Spíš jsem ve střehu, co na mě vytáhneš ze zákulisí."

Pojďme na to. Vzhledem k dlouho plánované rekreaci Davida Podhráského v Egyptě jsi uplynulý týden vedl Chodov jako hlavní trenér. Jaké to bylo?

"Těšil jsem se. Konečně jsme se zase potkali a mohli společně trénovat. Změna pro všechny."

Nechal ti David noty, podle kterých jet?

"Připravovali jsme se na návrat ke společným tréninkům už dříve. Takže jsme věděli, co je třeba. Konkrétní noty jsem neměl. Cíl tohoto období je jasný. Musíme tým připravit co nejlépe k restartu soutěže. S Davidem jsme si po trénincích psali. Samozřejmě ho zajímal stav mužstva."

Jak jste si s druhým asistentem Adamem Šteglem rozdělili role?

"Rozdělili jsme si určité části tréninku. A nejen s Adamem, ale i Ondrou Mikešem, který je odpovědný za kondici. Na tyto úseky jen dohlížím a popř. zvedám tempo."

V jakém stavu jsi tým našel?

"Takto dlouhá přestávka je samozřejmě znát na každém. Musíme si uvědomit, že jsme šli do karantény ještě před uzavřením soutěže, takže jsme ji měli ještě delší. Nejvíc chybí práce s balonkem a herní praxe. Tu doma v pokoji nenatrénuješ. Ale stav týmu není tak špatný a věřím, že se brzy dostaneme do formy."

Skrz fyzickou připravenost, byla tam nějaká negativní překvapení, nebo všichni hráči přistoupili k individuálním plánům svědomitě?

"Žádné velké překvapení se nekonalo. Zřejmě všichni pracovali dobře. Nějaké rozdíly jsou, ale myslím, že nebude složité to dohnat. Jen každý musí chtít."

Zmínil jsi práci s balonkem, co dál se během tří společných tréninků pilovalo?

"Oživujeme herní systém. Přeci jen ta přestávka byla dlouhá a čas do prvního zápasu krátký."

Ale zníš spokojeně.

"Co jsme si naplánovali, jsme také splnili. Nastavili jsme si také nová pravidla pro lepší fungování, abychom vše zvládli."

Povídej, to mě zajímá. Inicioval jsi prý i společný mítink v kabině.

"Ano. Chtěl jsem vyčistit atmosféru po prohraném zápase s Ostravou. To jsme před posláním do karantény nestihli. A také nastavit již zmíněná pravidla. Zatím to funguje. Už si pohlídám, aby se dodržovala."

O tom nepochybuju, prý se ti přezdívá Pol Pot.

"Slyším to od tebe poprvé. (smích) Zas takový diktátor nejsem, jen jsem zefektivnil čas na tréninku. Moc nediskutuji a zrušil jsem přestávky. Kluci sami volali po tvrdším přístupu. Chápou, že to nebude jednoduché. Tak jsem do toho šlápl, zřejmě se to daří."

Zdravotně jsou všichni hráči připraveni?

"Věřím, že ano. Byl čas na vyléčení různých šrámů a bolístek. Některé činnosti jsme nedělali ještě na 100%. Jako osobní souboje, prudké změny směrů. Nějaké absence byly, ale ne ze zdravotních důvodů. Vlastě jeden hráč byl poslán do karantény. Je jen pár kluků, kteří nejsou promořeni a na něj to vyšlo až teď. Zatím nemám zprávy o výsledku testu. Třeba se mu to opět vyhne, držím palce."

Jsme tedy připraveni hrát superligový zápas už tento víkend?

"Hrát ano. Uvidíme, zda se budeme prezentovat důstojně. Požene nás velká chuť do hry."

Rád bych skončil u tebe. Je pozice hlavního kouče něco, co by tě zajímalo?

"Vzhledem k mé historii ve florbale to nebyla úplně nová role. I když je to už docela dlouho, co jsem byl hlavní trenér. Cítil jsem se dobře. Určitě mě to stále zajímá."


Generální
partner

Partneři
klubu