Když se v neděli proti Black Angels (8:6) dělo na hřišti něco zásadního, byl u toho Jiří Koutný. Když Chodov střílel branky. Když je inkasoval, když Jiří Bauer vyfasoval desetiminutový trest, když padal k zemi zraněný hvězdný soupeřův útočník Jakub Boček. A také, když se vyhlašoval nejlepší hráč domácích. Jeden gól a tři asistence znamenaly pro 28letého útočníka bodově nejvýraznější zápas v chodovském dresu a také nádavkem potřebnou infuzi sebevědomí. V prvních pěti kolech se on i celá druhá formace soužili, sám Koutný dál zůstává ve statistice +/- nejhorším hráčem týmu.

"Dostali jsme v dosavadním průběhu Superligy mraky gólů, tak snad už budeme jen stoupat a dostaneme se brzo do plusu," přeje si bývalý hráč brněnských Bulldogs nebo švýcarského Zugu.

O čem dalším byla v dlouhém povídání řeč? Jak přežil pauzu způsobenou COVIDEM. Jak se mu hraje se starším bratrem a kapitánem týmu Martinem. Kdy si začnou s Jiřím Bauerem dávat pověstné krosy. Nebo jak náročné období prožívá jeho zaměstnavatel Fat Pipe.

Jak jsi uchopil nedělní večer, proběhla malá oslavička za titul muže zápasu?

"Nebral jsem to jako důvod něco oslavovat, i když jsem měl samozřejmě ze zápasu dobrý pocit. Jako prakticky po každém utkání jsem si akorát nakoupil pořádnou porci „prasáren“, ale jak říká náš kondičák o stravě: 80% na 20% je v pohodě. (smích)"

Jeden gól, tři asistence, to je výjimečný počin, blahopřeji. Byl to tvůj nejlepší zápas na Chodově?

"Myslím si, že bodově určitě, jsem za to rád. Na druhou stranu jsem pocitově už odehrál i lepší zápasy, ale při pohledu do statistik to tak nemuselo vypadat."

Jak náročná pro tebe osobně byla COVID pauza? Bylo těžké se nutit do trénování, mnohdy individuálního, když budoucnost byla skrz restart Superligy v mlze?

"Nejnáročnější to pro mě bylo psychicky. Vůbec jsem nevěřil tomu, že začneme hrát dříve než po Novém roce. A proto bylo složité hledat motivaci a donutit se trénovat. Navíc i přesto, že jsem měl průběh onemocnění COVID 19 velice mírný, tak návrat do tréninku po téměř třech týdnech byl velice náročný."

UŽ JSTE SLYŠELI 11. DÍL PODCASTU BARI & DEJV?

To věřím. Na čem konkrétně jsi musel pracovat?

"Úplně na všem. Cítil jsem se, jako bych začínal v podstatě od nuly. Naštěstí s bráchou nebo Tomem Ondruškem jsme chodili trénovat, jak to v daných podmínkách jen šlo, abychom se do haly vrátili dobře připravení."

Pojďme na utkání s Black Angels. Byl jsi přímým aktérem zranění Jakuba Bočka, co se ve vašem souboji stalo?

"Žádný kontakt s ním jsme vlastně ani necítil. Byl jsem dost překvapený, když rozhodčí přerušil hru. Pak jsem viděl, jak má svěšené rameno.“

Omlouval ses mu nějak?

"Když jsem se dozvěděl, že hned po zápase jel do nemocnice, tak jsem mu samozřejmě psal. Sám mi říkal, že ani pořádně neví, jak se to stalo, žádnou vinu mi za to nedával. Pravděpodobně mu vypadlo rameno, ale měl by být brzo v pořádku."

V předchozích zápasech to vaší lajně přinejmenším drhlo, sám jsi měl za pět duelů jen dva bodíky. Cítil jsi tlak, že by vás trenéři mohli rozprášit?

"Dostávali jsme v každém zápase hodně gólů a naopak žádné nedávali. Tak jsem rád, že jsme to týmu nedělním výkonem trochu vrátili. Věřím, že nám to do dalších týdnů pomůže a budeme to opakovat."

Takže nervozita v lajně byla.

"Všichni z naší pětky věděli, že takhle to dál nejde. Tím pádem jsme si na sebe tlak vytvářeli spíš my sami a musím říct, že trenéři nám věřili, protože naopak v létě jsme fungovali velmi dobře. V posledním zápase v Brně před pauzou nás sice rozdělili, ale během přestávky jsem věřil, že nás zase dají dohromady."

Byli jste u čtyř vstřelených branek, ale na druhou stranu také u třech inkasování, co bylo špatně?

"Šancí jsme měli určitě více než na čtyři góly, škoda, že jsme jich nedali více. Naopak bych řekl, že jsme byli v bránění poctiví, ale opět jsme udělali pár laciných ztrát ve středním pásmu, které byly hned potrestány. To nás provází od prvního zápasu a musíme tyto chyby eliminovat."

Skrz bilanci pravdy +/- jsi na minus sedmi, nejhorší v týmu, víš to?

"Nevěděl jsem přesné číslo, ale nepřekvapuje mě to. Dostali jsme v prvních pěti kolech mraky gólů, tak snad už budeme jen stoupat a dostaneme se brzo do plusu."

Pojďme si trošku rozebrat váš útok. Jaké je to nastupovat s tvým bratrem?

"Jsem za to velice rád. V mé první extraligové sezoně v Bulldogs Brno jsme s bratrem a Petrem Kadlecem odehráli společně hodně zápasů v jednom útoku. Skvěle nám to tehdy fungovalo a pro mě to byl skvělý začátek po přechodu do mužů. Tím pádem jsem věděl, že nám to může fungovat i tady."

Vyhovíte si?

"Ano. Celá lajna je velice dobře složená herně i lidsky, to je potom radost hrát."

Má hraní s Martinem i nějaké nevýhody, třecí plochy jsou?

"Zatím jsme se nepohádali, jestli se ptáš na toto. (smích) To spíše s Baučem jsme schopní na sebe klidně i během hry řvát, ale nakonec vždy najdeme společnou řeč. S bratrem vždy probereme, co bychom mohli zlepšit. Nebo spíš on k tomu má vždy spoustu připomínek, já nad tím tolik nepřemýšlím. Máme na florbal hodně podobný pohled, tak že se většinou shodneme."

Hodně se vídáte i mimo tréninky, to taky pomáhá, že?

"Zvlášť během lockdownu jsme spolu byli prakticky denně, jeden druhého jsme podporovali v tréninku, tím pádem jsme se i navzájem „hlídali“. Zároveň to byla jediná možná činnost, která šla kromě práce dělat. Florbal samozřejmě probíráme pořád, ale jak už jsem zmiňoval, tak já často jen přikyvuji. Máme toho během sezony opravdu hodně, často tak nemám potřebu se tím zabývat i mimo tréninky a zápasy. Celkově se naše debaty točí hodně okolo sportu."

Třetím do vaší útočné party je Petr Majer. Cítil jsi, že se z Finska vrátil jiný Maják, sebevědomější?

"Řekl bych, že určitě. Ve Finsku se mu dařilo a vrátil se v dobré formě. Prostě má zpět takovou svoji pohodičku."

Za tebou v beku hraje tvůj starý brněnský známý Jiří Bauer, už jsi ho lehce zmínil. Jsi za to rád?

"Čekal jsem, že Dejv bude chtít na tuto naši vazbu z Brna navázat, je to super. Na hřišti jsme si vždy rozuměli a těšil jsem se na něj. Taky mě to stálo určité úsilí, když jsme spolu jeho přestup řešili. Jiří se za ty roky posunul až do reprezentace a jeho kvalita je vidět."

Ale vaše oblíbené krosy se zatím tolik nedějí, pročpak?

"Už jsme na to párkrát v sezoně narazili. V Brně z nás trenéři byli někdy až zoufalí. „Krosovali“ jsme prakticky pořád, jiné góly než po krosech jsme v té době asi ani neuznávali. (smích)"

Ale teď je to až příliš velké riziko, ne? 

"Florbal se za tu dobu strašně posunul a při hře v útočném už není tolik prostoru. Ale co není, může být."

Co jsi mu řekl na jeho desetiminutový trest? Slíbil, že víc než deset trestných minut v sezoně nenasbírá, to už bohužel nevyjde...

"Jiří to sice slíbil, ale snad se nebude zlobit, když řeknu, že jsem věděl, že je to nesmysl. (smích) Znám ho moc dobře na to, abych věděl, že jeho tvrdá hra a občas nezkrotné emoce vyprodukují víc než deset minut za sezonu. Na druhou stranu, v každém týmu je potřeba mít zlého muže. Zaplatí něco do společné kasy, příště se toho vyvaruje, jedeme dál."

S odstupem času, jak se ti náš výkon proti Black Angels zamlouval? Na třetí pokus jsme domácí utkání zvládli.

"Na první zápas po pauze to nebylo vůbec špatné. Potřebujeme zapracovat na jednodušší hře směrem dopředu, lepším návratu po ztrátě. Pak budeme zase o kus lepší."

Michal Rebro navzdory zdravotním peripetiím chytal velmi dobře, viď?

"Michal každý zápas potvrzuje svůj vysoký standard. Vždy přidá pár zákroků navíc, stejně jako v neděli. Je to prostě jistota, kterou v bráně každý tým potřebuje. Na druhou stranu musím pochválit i naše mladší brankáře, kteří už v zápasech taky ukázali, co umí. I na ně se můžeme spolehnout."

Jak se ti hrálo před prázdnými tribunami?

"Já to vůbec nevnímal. Soustředil jsem se na sebe a hru naší lajny. Diváci teď do haly sice nemohou, ale alespoň my můžeme opět hrát. Až se diváci do hal vrátí, bude to o to lepší zážitek."

Co tvá práce ve Fat Pipe, všechno šlape?

"Všechno spíš lehce kulhá vzhledem k současné situaci. Momentálně bychom měli prožívat nejdůležitější období v roce. Haly jsou však zavřené a to pro nás opravdu není ideální. S tím ale prostě nic neuděláme a nezbývá než doufat, že se brzo začne opět naplno sportovat."

Vysvětli prosím našim čtenářům, jaká je tvoje agenda.

"Vzhledem k tomu, že jsme co do počtu zaměstnanců malá firma, tak je to od všeho trochu. Vše podstatné řešíme vždy všichni společně a hledáme optimální řešení. Nejvíc práce mi pak zabere administrativa spojená s objednávkami, správa eshopu, expedice a komunikace se zákazníky."

Jak náročné bylo COVID období skrz prodeje?

"V první vlně na jaře se prodeje prakticky zastavily. Sezona byla předčasně ukončena a tím pádem nikdo nenakupoval zboží, které v tu chvíli vlastně nepotřeboval. Podobné to bylo i v prvních dnech současného lockdownu, ale naopak v posledních dnech se to začíná zlepšovat. Snažíme se naše zákazníky motivovat k nákupu i v této době. Haly se určitě opět otevřou a hezký dárek pod stromeček od FAT PIPE se vždy hodí."

Co plánujete dál? Vánoce jsou za humny.

"V příštích dnech a týdnech připravujeme spoustu akcí a mini projektů a vyplatí se sledovat náš eshop a sociální sítě!"

Rád bych skončil Chodovem. Čeká nás ultra těžký dvojboj, v neděli Sparta, v pondělí TV utkání v Mladé Boleslavi. Těšíš se?

"Samozřejmě. Čím těžší soupeř, tím větší výzva. Čekají nás TOP týmy z naší ligy a opět nám to může ukázat, jak na tom jsme. Čekám, že po té pauze bude hodně fyzicky náročné hrát dva zápasy za sebou, obzvlášť proti Bolce a Spartě.“


Generální
partner

Partneři
klubu