Vyvrcholení poháru Českého florbalu v chomutovské městské hale přineslo tu pravou finálovou podívanou. Vyrovnaný ženský duel dlouho ovládaly naše hráčky, Vítkovice ale srovnaly jen 15 vteřin před závěrečnou sirénou a následně také rozhodly v prodloužení.

První velkou šanci ve vyrovnaném finále měly hráčky ostravských Vítkovic, které se v probíhající sedmé minutě dostaly do velkého závaru před chodovskou brankou. Vše ale zvládla pokrýt brankářka Christianová. O chvíli později se do ještě větší šance dostala znovu vítkovická hráčka, osamocené Huskové ale po backhandové kličce sjel míček z hole a nedokázala tak zakončit.

Chodovská děvčata se do své první velké šanci dostal zhruba ve 13. minutě, kdy se v rámci přesilové hry ocitla před vítkovickou brankou úplně sama Vanessa Rebecca Keprtová. Ta však v téhle velké příležitosti pouze přestřelila bránu.

Na startu prostředního dějství se do samostatného úniku dostala Eliška Trojánková, která mohla svůj tým poslat do vedení, vítkovická brankářka ale byla na svém místě. Česká reprezentantka se tehdy sice neprosadila, svou akcí ale odstartovala dlouhou herní pasáž, ve které měly hráčky z hlavního města navrch.

Sílící pražský tlak pak zpečetila chomutovská odchovankyně Markéta Prontekerová, která nyní hájí barvy Chodova, a která velice povedenou tečí na hranici malého brankoviště poslala svůj tým do vedení 1:0. O chvíli později na ní navíc navázala také její spoluhráčka Vanessa Rebecca Keprtová, která si úspěšnou dorážkou z přesilové hry spravila chuť z první periody.

Z velkého herního útlumu Vítkovice dostala až Husková, která v 36. minutě vyvezla míček do slibné situace 2 na 1, která sice brankou prve neskončila, z následné dorážky ale na 1:2 snížila vítkovická kapitánka Denisa Ferenčíková. I přes tuhle trefu to dlouho vypadalo, že lvice své útlé vedení udrží, stejně jako v superfinále 2021 ale pouhých pár vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnala Barbora Husková.

Také tento duel nakonec rytířky dovedly do vítězného konce, když v prodloužení přízemní střelou rozhodla hrdinka tohoto zápasu Denisa Ferenčíková. Chodovská děvčata si tak na vysněné zlato musí počkat.