Znovu to nevyšlo a zopakoval se scénář posledních vzájemných soubojů. Lvice po velmi nadějném průběhu ztratily v prodloužení finále Poháru a trofej nad hlavu tak mohla zvednout kapitánka Vítkovic. K vytouženému vítězství přitom chybělo jen 15 vteřin…

Chodovské ženy zažily během tří dnů hned dvě těžké prohry s ostravskými vyzyvateli. Nejprve v neděli těsně neuspěly v extraligovém klání s FBC, poté přišlo na řadu úterní finále Poháru. „Na to, že by nedělní zápas mohl ovlivnit souboj s Vítkovicemi, jsem já osobně vůbec nemyslela. Pokud chceme vyhrávat, tyto věci nás nemohou rozhodit. Soupeřky to měly dost podobně a na regeneraci byl prostor, každý ho využil podle sebe,“ říká Vanessa Rebecca Keprtová.

Chodovská univerzálka byla v pohárovém utkání na hřišti hodně vidět a zaznamenala také branku na 2:0. Jenže „vítkovické prokletí“ pokračuje dále. Byť tentokrát Rytířky srovnaly až v posledních vteřinách. Následné prodloužení přineslo další trpkost a slzy se stříbrnou pachutí.

Finále navíc nabídlo pouze herní formát 3x15 minut, který je v ženské pohárové soutěži již standardní. „Upřímně si myslím, že je to škoda. Přece jen je to o dost kratší než normální zápasy a toho času není tolik. Jakmile člověk nechytne začátek už se výsledek těžko dohání. V lize je takhle vyrovnaných zápasů málo a myslím si, že by formát 3x20 byl lepší. Pokud chceme zlepšit ligu a posunout celkově florbal tady u nás, je potřeba hrát, co nejvíce takových kvalitních zápasů, kde se nabírají ty největší zkušenosti a je to se vším všudy,“ sděluje upřímně účastnice obou nedávných mistrovství světa.

Podle Keprtové ale byla celková atmosféra v Chomutově naprosto skvělá. „Jsem ráda, že nakonec mohli dorazit diváci. Na naše zápasy moc lidi bohužel nechodí, o to více jsem si to včera užila. Fanoušků byla opravdu plná hala a hnali nás dopředu, všem bych chtěla i touto formou poděkovat za podporu. V týmu jsme všichni věřily, že zápas bude v náš prospěch. Ani na vteřinu jsme věřit nepřestaly, ale bohužel to znovu nestačilo,“ posteskla si florbalistka s číslem 92 na dresu.

Chodovské ženy se však opravdu nemají za co stydět. Příčina porážky se hledá obtížně. „Je asi těžké říct, co chybělo. Ten zápas měl všechno. Možná i trochu toho štěstí, přijde mi to až “nefér”, ale takový sport občas je. Věřím, že tyto emotivní prohry se jednou otočí a udělá to z nás ještě lepší hráčky. Pohár nad hlavu zvedneme až bude náš čas a věřím, že nás tohle opravdu posílí. Přece jen tým je dost mladý a je v něm velká síla,“ uzavírá Keprtová. 


Generální
partner

Partneři
klubu