Elitní tým má po sezoně. Za stavu 1:3 na utkání prohrál ve Vítkovicích páté čtvrtfinále 3:4 po nájezdech a v letošním ročníku Livesport Superligy obsadí šestou příčku. Končí tak úspěšná éra, kdy muži od sezony 2015/16 pokaždé prošli minimálně mezi nejlepší čtyřku nejvyšší florbalové soutěže.

Nájezdovou loterii nezvládli svěřenci Davida Podhráského ve čtvrtfinálové sérii hned dvakrát. Vítězství 7:3 z prvního střetnutí zůstalo osamoceno, následovaly porážky 4:5 po nájezdech, 2:7, 4:6 a 3:4 po nájezdech.

Jak to v úterý na Dubině vypadalo? Jediným úspěšným střelcem první třetiny byl domácí Vítovec, který nastavil čepel do Matejčíkova pasu.

V čase 23:17 ale srovnal po pobídce od Marka Vávry Jiří Bauer. Po vyloučení Gattnara dostal Chodov možnost přesilové hry, chybu v rozehrávce ale potrestal Hubálek. Početná výhodu ale ještě stihnul využít utěšenou ranou Michal Podhráský. Povedenou pasáž hry završil Mikuláš Komárek, který z dálky zaskočil Součka. Bod za asistenci zapsal Podhráský.

Druhou třetinu vyhráli muži na střely 11:5.

Vedení vydrželo chodovským hráčům do 53. minuty, kdy po přihrávce Delonga srovnal Matejčík. Výborný Karel Hodík pak domácím nedovolil v prodloužení radost z vítězné trefy několika fantastickými zákroky, za svá záda nepustil střely Vítovce, Delonga, Hubálka ani Zubka.

Duel tak došel do samostatných nájezdů, ve kterých dominovali střelci. V prvních třech sériích se prosadili na domácí straně Hubálek, Bräuer a Matejčík, za Chodov skórovali Vávra, Komárek a Ondrušek.

Když čtvrtý nájezd proměnil Besta a naopak Radim Slunečko neuspěl, měly Vítkovice možnost dvou matchballů. Vystřídavší Vojtěch Šimůnek ale vychytal s přispěním své levé tyče Delonga a ledový klid ukázal Michal Podhráský. Muselo se pokračovat...

Bräuer byl úspěšný, Vávra také, na gól Hubálka odpověděl Ondrušek. V osmé sérii Matejčíka vychytal Hodík a Michal Podhráský mohl vrátit sérii do Prahy, Souček a jeho pravá noha byly ale proti. Na kličkovanou Delonga Hodík recept nenašel a jelikož Komárkův pokus zlikvidoval domácí gólman, čtvrtou výhru urvaly Vítkovice.

Chodov prohrál v sérii 1:4 a pro letošní sezonu má dobojováno.

„Poslední zápas kopíroval průběh série, průběh byl vyrovnaný, oba týmy měly šance, podruhé to došlo do nájezdů a my jsme v nich podruhé prohrály. Asi jsme v nich byli trošku nešikovnější... Řekl bych, že v celé sérii nám ujela jen jedna třetina, poslední v prvním zápase doma. Jinak to bylo vyrovnané, těsné duely, ale dá se říct, že Vítkovice byly o kousek lepší," zhodnotil duel i celou sérii Michal Podhráský.

„Musím se ve svém hodnocení vrátit do základní části, prostě jsme neměli hrát ve čtvrtfinále proti Vítkovicím. Poztráceli jsme strašně moc bodů, proto jsme skončili šestí. V této strašně těžké sérii jsme ale udělali maximum, soupeři jsme to hodně ztížili, ale v klíčových momentech a detailech jsme to prostě nedotáhli, proto je stav 1:4," doplnil svého mladšího bratra hlavní trenér Chodova David Podhráský.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň a těšíme se na startu nového ročníku. Snad bude úspěšnější než tento.