Opět po roce. Vítkovice sáhly po ostravském FBC a na Lvice znovu čeká v semifinále soupeř v podobě městského rivala ze Střešovic. Proti sobě tak nastoupí druhý tým základní části se čtvrtým a můžeme očekávat, že o postupujícím do Superfinále rozhodne celá řada napínavých bitev.

Loňské semifinále skončilo 4–1, když soupeřky dokázaly vyhrát třetí duel 5:3. Je také potřeba zmínit poslední klání, jež dospělo až do nájezdů. V těch rozhodly přesnými zásahy Eliška Chudá a Vanessa Rebecca Keprtová.

Osobně jsem si myslela, že na nás zbude spíš Ostrava. Ale vzhledem k cestování je to od Vítkovic asi logická volba a já jsem velmi zvědavá, čím nás Tatran překvapí,“ říká produktivní útočnice Eliška Chudá.

A jaká je aktuální střešovická sestava? „V kádru Tatranu se potkává zkušenost s mládím. Mají velmi silnou první pětku, která hraje dlouho spolu a hodně se na ní spoléhá,“ popisuje tým pod vedením ex-chodovské trenérky Michaely Marešové brankářka Hana Ranochová, která ve Střešovicích rovněž sama působila.

Dosavadní bilance vzájemných duelů v sezoně 2021/22 znovu vyznívá jednoznačně pro Chodov. Po výsledcích 4:2, 3:2 a 1:0 se vždy radovaly Lvice, byť je patrné, že doopravdy nešlo o jednoznačná vítězství.

„Všechny zápasy z poslední doby, včetně semifinále Poháru, byly velmi vyrovnané, a hlavně psychicky náročné. Výsledky končily těsným brankovým rozdílem a opravdu se bojovalo do posledních vteřin. Nemyslím si, že by to bylo teď v sérii jiné,“ predikuje Ranochová.

Stejný názor sdílí také hlavní trenér Lukáš Procházka. „Myslím, že semifinále bude extrémně náročné jak po fyzické, tak i psychické stránce. Koneckonců to ukázal už poslední souboj s Tatranem v základní části, kdy jsme zvítězily těsně 3:2. Zápasy s Tatranem jsou vždy obrovský boj, týmy se znají hodně dobře a je složité se vzájemně něčím překvapit. Zkrátka to bude velká šichta, ale my se moc těšíme!"


Generální
partner

Partneři
klubu