Ženskou reprezentaci přebírá Lukáš Procházka. Úspěšný chodovský trenér nahradil dosavadního kouče Saschu Rhynera. Poprvé národní tým povede na květnovém kempu. „Mým cílem je samozřejmě medaile, osobně bych chtěl hrát finále mistrovství světa. Potenciál na to tady je,” netají se nový trenér se svými cíli.

Pro 44letou chodovskou legendu je působení u reprezentace velká čest. „Je to splněný sen. V posledních zhruba deseti letech jsem tuto možnost několikrát řešil a vždycky jsem věděl, že bych měl chuť u národního týmu působit, ale profesní vytížení mi to neumožňovalo. Teď jsem viděl, že je možnost si svůj profesní i florbalový život přenastavit, a jsem rád, že to klaplo,” vysvětlil muž, který se trénování florbalu začal věnovat již krátce po přelomu tisíciletí. Během své hráčské kariéry strávil deset let v nejvyšší soutěži a v osmi případech oblékl i reprezentační dres.

K trénování Procházka poprvé přičichl ve Spartě, kde začal pomáhat u druholigového ženského výběru. V roce 2003 si zahrál s Děkankou finálovou sérii proti Liberci a poté přišel definitivní trenérský přesun do Chodova, kde stál u zrodu ženského týmu. Chvíli vedl současně ženský i mužský celek, avšak kvůli velké náročnosti se poté zaměřil jen na muže, které v nejvyšší soutěži koučoval šest let. Kromě toho trénoval i mužskou akademickou reprezentaci, s níž získal v roce 2010 stříbro na mistrovství světa.

V roce 2016 se pak vrátil na lavičku ženského týmu, který po odchodu Michaely Marešové do Tatranu přebral před sezonou 2019/20 jako hlavní trenér. V uplynulém ročníku dokázal vybudovat po velkém odlivu zkušených florbalistek do zahraničí prakticky nový tým složený především z mladých a talentovaných hráček, s nímž hladce prošel sezonou a velmi blízko byl také k vítězství v superfinále.

Lukáš Procházka bude i v pozici trenéra reprezentace mít možnost nadále působit také v klubu. “V současné době jsou podmínky a rozsah práce hlavního trenéra u ženského týmu nastaveny tak, že angažmá v klubu není překážkou. Celková spolupráce bude probíhat velmi podobně, jako byla s dosavadním trenérem. Nemyslím si, že by Lukášovo působení na Chodově v jakékoli roli mělo negativní vliv na chod reprezentace.” vysvětluje Novák.

Své povinnosti si Procházka upravuje tak, aby se co nejvíce soustředil na práci u národního týmu, některé závazky ovšem ještě musí dokončit. „Do konce července budu zaměstnaný na manažerské pozici, nicméně už i to období, kdy začínají kempy, mám nastavené tak, aby měl florbal prioritu,” popsal. Jako hlavního trenéra žen Chodova ho nyní navíc čeká vrchol v podobě play-off a své další působení u pražského týmu bude řešit po skončení sezony. “Na Chodově bych rád pokračoval, protože si myslím, že i vzhledem k reprezentaci potřebuji nějaké další florbalové vytížení a vím, že by mi chyběl denní kontakt s tréninkovým procesem a sportovní přípravou. Priorita jde teď ale směrem k národnímu týmu, takže přesná podoba mé role v klubu se bude řešit,” objasnil aktuální situaci stran jeho závazků.

Svůj náhled na nově vzniklou situaci přidává generální manažer Chodova Ondřej Neuman: "Z pohledu klubu i mého osobního to Lukymu moc přejeme! Bez debat je to jeden z největších florbalových odborníků u nás a silná a úspěšná osobnost nejen na Chodově! Jsme hrdí, že náš trenér povede reprezentaci ČR a přejeme mu v nové roli mnoho úspěchů. Co se týká spolupráce na úrovni klubu, oboustranně jsme si deklarovali jednoznačný zájem hledat řešení další spolupráce. Je nám jasné, že bude potřeba najít pro něj vhodný model termínově i celkovým objemem práce, ale naší prioritou je, aby se dále podílel na trenérské práci u ženského týmu a budeme nově hledat i cestu, jak jej zapojit i v rámci další struktury klubu. Věřím, že nyní zažijeme úspěšný závěr sezony 21/22 a následně společně s Lukym nastavíme vše tak, aby úspěšná spolupráce pokračovala."


Generální
partner

Partneři
klubu