Úvodní víkend semifinále proti Tatranu se Lvicím nevydařil, po dvou těsných porážkách si odnáší oba body do série soupeřky. Alespoň vyrovnání ale nebylo daleko ani v jednom případě, o čemž vypovídají výsledky 3:4 a 2:3. Za tohoto stavu se derby přesouvá do Střešovic, kde se bude za pár dní hrát o všechno.

Semifinálové série jsou zatím překvapením v obou částech pavouka, rovněž Vítkovice nenaplňují roli favoritek. V případě pražského derby se však Tatran dostal do vedení zaslouženě. „Soupeřky byly rozhodně velmi dobře takticky připravené. V prvním zápase se více tlačily do zakončení, čemuž i odpovídá vyšší počet střel. Celkově dlouze držely míček v rozehrávkách a nepouštěly nás tolik do hry. Zároveň si myslím, že Tatran měl lepší přesilovku, kterou se jim dařilo proměnit, bohužel narozdíl od našich početních výhod,“ hodnotí útočnice Magdaléna Plášková.

Hráčka s číslem 18 se prosadila v sobotu i v neděli, navíc vždy obstarala poslední branku v utkání, která Lvice dostala na dostřel jediné trefy. Vyrovnání se ale nedostavilo a chodovské ženy tak na svém kontě nemají ani bod. „Obě utkání skončila opravdu velmi těsně. Myslím, že jeden z rozhodujících momentů mohly být právě již zmíněné přesilové hry,“ uvědomuje si Plášková. Početní výhody doopravdy sehrály klíčovou roli v dosavadním průběhu série.

V prvním semifinále se sice Tatran neprosadil při vlastní přesilovce, ale dokázala naopak skórovat v oslabení, což byla jinak silná disciplína Lvic v základní části. Tentokrát se však tato branka na 3:2 z pohledu soupeře ukázala jako rozhodující pro zbytek utkání. V neděli se pro změnu přesilovková branka od střešovické kapitánky na 3:1 stala tou vítěznou.

Teď mají Lvice pár dní na přípravu na veledůležitá klání ve Střešovicích, kam se přesouvá série z Jižního Města. „Musíme více ohrožovat střešovickou branku, zvýšit jednak aktivitu, ale i efektivitu střelby. Musíme také výt aktivnější a nenechat je hrát jejich hru,“ říká jasně Plášková, která má pár slov i pro fanoušky: „Vždy je skvělé hrát před zaplněnými tribunami. Tímto bych chtěla všem fanouškům, co se přišli do haly podívat a podpořit nás, poděkovat a doufám, že se přijdou podívat i na případné další semifinálová utkání.“

Pokud se série vrátí zpět na chodovskou palubovku, páté střetnutí bychom viděli ve středu 30. března.


Generální
partner

Partneři
klubu