Vítězný comeback. Takový byl další semifinálový víkend, který znamenal pro Lvice velkou vzpruhu. Díky dvěma výhrám se totiž naplno vrátily zpátky do série proti Tatranu. Pražské derby tedy je po výsledcích 4:3 a 3:1 srovnané a nervy drásající klání pokračují dalším soubojem už ve středu od 19:30, kdy se hraje na Jižním Městě.

Oba úvodní duely v sérii patřily Tatranu a chodovské ženy se dostaly do situace, kterou v posledních letech nezažily. Navíc se utkání s pořadovým číslem tři a čtyři hrály ve střešovické Stodole, která je pro hostující celky neoblíbená. „Nemyslím, že by to pro nás psychicky bylo těžší než kdykoli jindy, protože pořád musíme vyhrát čtyři zápasy. Prohrávat je samozřejmě nepříjemné, ale celou dobu jsme věřily a stále věříme v obrat,“ říká o náladě v týmu Jana Christianová.

A Lvice se doopravdy zvedly, byť se znovu hrálo do posledních vteřin, jak ostatně výsledky 4:3 a 3:1 napovídají. „Už od prvního zápasu semifinále jsme věděly, že nehrajeme svoji hru, že umíme hrát mnohem lépe, než co jsme předvedly. Bylo jen nutné to ukázat na hřišti, změnit pár taktických věcí, a především si začít věřit. Oba zápasy bych shrnula jako velmi ubojované a obětavé,“ popisuje opora s číslem 37 na dresu.

Co že bylo pro tým pod vedením Lukáše Procházky, jenž se vrátil po nemoci zpět na střídačku, důležité? „Zlepšily jsme efektivitu v zakončení, hrály koncentrovaně do obrany. Zápasy s Tatranem většinou končí minimálním rozdílem, proto musíme využívat všechny šance, které se nám naskytnou, a zároveň poctivě bránit. Myslím, že oba konce zápasů, kde holky skákaly do střel a hrály na hranici možností dobře ukazují, jak moc jsme ty výhry chtěly,“ tvrdí zkušená brankářka.

Nyní je tak semifinále srovnané a ve středu se začne de facto od nuly. „Asi nečekám nic jiného než podobný průběh jako u dosavadních čtyř zápasů. Myslím, že to bude jako vždy přetahovaná o výsledek do poslední minuty, spousta osobních soubojů a vyhrocená atmosféra, jaká ale k play-off patří,“ predikuje Christianová, která zároveň vzkazuje: „Doufám, že nás přijde podpořit hodně fanoušků a vytvoří tak skvělou atmosféru jako minule!“


Generální
partner

Partneři
klubu