Chodovské florbalistky nebudou chybět v blížícím se Superfinále, jež se koná již 9. dubna v O2 areně. O své účasti rozhodly v semifinále s pořadovým číslem sedm, které v kulisách zaplněné haly na Jižním Městě dokázaly dotáhnout do vítězného konce. Tatran porazily 3:1.

Semifinále, jaké už dlouho nepamatujeme. Špatný vstup do série, poté otočka a nevyužitá výhoda matchballu a celkově napětí do poslední okamžiků, které nakonec přeci jen znamenalo chodovskou radost. Tak by se dalo ve stručnosti popsat městské derby proti střešovickému Tatranu, v němž Lvice uspěly celkově v poměru 4-3 na zápasy. A že to teda byly nervy.

Rozhodující klání se dalo brát jako takové malé Superfinále. Všechny hráčky i realizační týmy věděly, že se hraje o všechno. Chodov by navíc v případně porážky nejenže přišel o finále, rovněž by obsadil v konečném pořadí až 4. místo, jelikož bronz patří vítězi základní části – Rytířkám z Vítkovic.

Naštěstí to po výsledku 3:1 vyšlo. „Dnes vyhrál tým, který víc chtěl. Byly jsme poctivější, týmovější, což se ukázalo na konci utkání, kdy nám Tatran dal nesmyslnou přesilovku, čímž nás definitivně posunul dál. Tahle situace podle mě úplně rozhodla,“ hodnotila rozhodující klání Hana Ranochová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.

Zkušená brankářka také zabrousila do vývoje celé série. „První dva zápasy ukázaly, jak na nás byl Tatran perfektně připravený a my bohužel nedokázaly zareagovat. Potom jsme ukázaly, že s tím dokážeme něco udělat, změnily jsme taktiku. Z mého pohledu celkově ty zápasy mohly být výsledkově přesvědčivější, ale to, co mi nedáme, je až neskutečné,“ uvědomuje si sebekriticky.

Na její slova navázal Lukáš Procházka. „Skvělý. Jsem na holky moc hrdý. Dneska mám pocit, že jsme si vítězství doopravdy zasloužili a šli si za ním. Ukázali jsme naši kvalitu, za což jsem rád, protože v pátek nás Tatran jednoznačně přehrál. Věděli jsme, že něco musíme změnit, na druhou stranu jsme hráli asi stopadesátý společný zápas za poslední rok a je strašně těžké najít něco, čím bychom se dokázali překvapit,“ řekl kouč, jenž rovněž přiznal, že pro něj toto semifinále bylo asi nejtěžší sérií v kariéře.

Úvodní víkend musel kvůli nemoci vynechat úplně. „Překvapilo mě, jak moc to tým poznamenalo. Neměli jsme moc společného času, ale naštěstí to klaplo a dokázali jsme, že sérii umíme otočit. Po třetím zápase jsem cítil, že jsme zpátky, a to i mentálně,“ popsal Procházka, který při rozhovoru schytal od svých svěřenkyň sprchu z naplněných láhví.

Poklonu ale zaslouží i soupeř. „Chtěl bych tímto vyzdvihnout výkon Tatranu, který si postup zasloužil minimálně stejně jako my. Soupeřky předváděly skvělé individuální výkony a byly perfektně připraveny. Série byla celkově velmi tvrdá a náročná, nicméně také opravdu férová,“ vzkazuje hlavní trenér na adresu střešovického týmu. 


Generální
partner

Partneři
klubu