Ženské superfinále 2022 přineslo Chodovská smutek. Skoro 8 tisíc skvělých diváků sledovalo vyrovnanou bitvu, ve které nakonec slavily poprvé v historii hráčky FBC Ostrava, když porazily chodovské lvice 4:2.

Hned v první minutě tohoto historického souboje se do obrovské šance dostala ostravská Zagórska, která však v samostatném úniku jen těsně minula chodovskou branku. Nováček v superfinále si pak vybojoval ještě množství dalších šancí, i přes jeho viditelnou převahu v držení míčku se ale jako první prosadil Chodov, který zužitkoval vysunuté Elišky Trojánkové v předbrankovém prostoru.

Začátek druhého dějství pak divákům v hale nabídl mnoho šancí na obou stranách hřiště. Nejprve se do dalšího samostatného úniku dostala Eliška Trojánková, která ale tentokrát na brankářku FBC nevyzrála, následně pak ostravská Nikola Chalupová podruhé v tomto zápase trefila břevno. Mrzet jí to ale nemuselo dlouho, protože v čase 26:19 srovnala skóre utkání za obrovských ovací Michaela Mlejnková.

Nebylo by to ale pravé superfinále, kdyby nepřineslo trochu proměnlivých emocí. Dvě minuty po srovnání na 1:1 totiž Ostrava hrála přesilovou hru, v níž jí ale nepříjemně zatápěla chodovská Keprtová, která s vybojovaným míčkem upláchla všem svým soupeřkám a zavěsila přesně nad rameno bezmocné Veroniky Tomšové. Chvíle radosti ale ihned pohasla, neboť rozhodčí v jejím odpískali nedovolený zákrok a její branku tak neuznali.

Zato radost již oprávněnou zažil o chvíli později kotel ostravských fanoušků, jehož tým se po bombě Lindy Pudišové dostal do vedení. Přesně tento okamžik také trochu rozproudil nervózní atmosféru na hřišti a rázem se v O2 areně střídala jedna velká šance za druhou.

Velkou šanci na srovnání měl Chodov krátce před polovinou třetí třetiny, kdy se ke střele z první dostala u mantinelu Eliška Chudá. Její nebezpečná rána příklepem ale pouze zazvonila na pravou tyčku ostravské branky. Další infarktové momenty pak pro pražský kádr přišly tři a půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy klub FBC Ostrava držel vedení již 3:1, zmatky před ostravskou brankou ale nakonec, bohužel pro Chodov, skončily znovu pouze na tyčce, záhy však snížila Suchá. Výhru pak ostravský kádr potvrdil v posledních vteřinách do prázdné a po výhře 4:2 tak vybojoval svůj historicky první titul.

Branky: 8. Trojánková, 57. Suchá – 27. Mlejnková, 36. Pudišová, 53. Mlejnková, 60. Hurníková
Rozhodčí: Petřík – Podlesný
Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1
Diváci: 7923
Zásahy brankářek: Christianová 18 – Tomšová 19 

autor: Martina Schoupalová/www.ceskyflorbal.cz


Generální
partner

Partneři
klubu