Po stříbrném sobotním superfinále oznamujeme první pohyb v kádru našich lvic. Od další sezóny nebude na Chodově působit Eliška Trojánková, která přestupuje do švýcarského týmu Piranha Chur.

Pro mladou útočnici půjde v devatenácti letech již o druhé angažmá v zemi helvetského kříže. V roce 2020 vyrazila z partnerského Startu98 na štaci do týmu Zug United. Zde strávila jednu sezónu, než se vrátila zpět do České republiky, tentokrát však již do kádru našich lvic. V týmu žen se ihned po příchodu zařadila mezi opory. V 19 zápasech základní části zaznamenala 26 bodů. V play-off pak měla bilanci 11 bodů ve 12 zápasech, včetně jednoho superfinálového gólu. Díky svým výkonům se zároveň dočkala premiérové pozvánky do české reprezentace. Na juniorském Mistrovství světa přispěla k zisku bronzových medailí. V prosinci pak vyrazila i s dospělou reprezentací na světový šampionát do Švédska.

„Před play-off mě kontaktovala Piranha Chur s nabídkou k přestupu a já jsem se rozhodla jejich nabídku využít. Za sezónu na Chodově, i když byla jenom jedna, jsem moc vděčná. Bohužel nedopadla vysněným titulem. Ale zážitek a zkušenosti ze superfinále jsou neskutečné. Chtěla bych tímto poděkovat především holkám a celému realizačnímu týmu za tuto možnost. Dalo mi to spoustu nových poznatků a zkušeností. Holkám a celému Chodovu přeji mnoho štěstí do další sezony. S klubem jsme domluveni, že při mém případném hráčském návratu do Čech se vrátím právě do dresu Chodova.“ komentuje Eliška svůj odchod do zahraničí. Zároveň také potvrzuje dohodu, kterou s chodovským celkem uzavřela a sice, že pokud se bude vracet ze Švýcarska zpět do České republiky, vrátí se do týmu lvic.

Komentář k odchodu Elišky přidal i sportovní manažer Ondřej Neuman: „Eliška je mladá hráčka, s níž se naše cesty protnuly intenzivně po vzniku spolupráce Floorball Group i na úrovni ženských složek Tigers Start98 a Florbal Chodov. Tehdy mířily její první kroky do Zugu, na její první zahraniční zkušenost. Její návrat a zapojení, již na Chodově, bylo plánované a věřili jsme, že bude přeci jen delší, než-li jedna sezona. Nicméně současně jsme věděli, že Eliška se v zahraničí ukázala v dobrém světle a dříve nebo později bude chtít v cizině pokračovat. My věříme, že ještě mnohé předvede i v chodovském dresu až se vrátí ze své zahraniční mise. I za tu krátkou dobu určitě naznačila své možnosti, spolupráce s ní nám dávala smysl a přejeme jí, aby se jí dařilo i v další fázi kariéry. Mrzí mě jen, že její Superfinálový debut a gól nepřinesl vytoužený chodovský titul.“

Eliška tedy nyní na nějakou dobu Chodov opouští a vyráží sbírat další cenné zkušenosti do švýcarské NLA. V Churu se může těšit na zajímavé spoluhráčky. Po sezoně 2019/2020 do stejného klubu odešly bývalé chodovské opory Martina Řepková s Nelou Jirákovou.

Elišce přejeme za celý klub hodně úspěchů v novém dresu a věříme, že jí na Chodově zase uvidíme!


Generální
partner

Partneři
klubu